Sleduj nás

Ha, šmejdi! Kde jsou ty vaše komentáře, abych si změnil skóre na 31-1? vysmál se Haney kritikům

Ha, šmejdi! Kde jsou ty vaše komentáře, abych si změnil skóre na 31-1? vysmál se Haney kritikůmFoto: Top Rank

Devin Haney je po suspendaci Ryana Garcii opět neporaženým boxerem, čehož využil k tomu, aby se pořádně nahlas vysmál všem kritikům.

Haney je jedním z těch typů zápasníků, co svůj rekord rádi vystavují na obdiv. Jeho bio na sociálních sítích tedy vždy tvořil popisek „31-0-0“, který nás odkazoval na to, že ve své kariéře porazil 31 soupeřů a ani jednou neprohrál. Tento status si však nechtěl změnit ani po prohře s Ryanem Garciou, kvůli čemuž si od fanoušků vyslechl slušnou porci kritiky.  

Co hrálo v Haneyho prospěch, je to, že po pár dnech od zápasu vyšlo najevo, že byl Garcia pozitivně testován na látky zvyšující výkonnost, přičemž nejhorší z nich byl ostarine, jenž podporuje růst svalové hmoty. „King“ Ryan se dlouho vzpíral všem obviněním, ale nakonec se svým odvoláním nikde neuspěl. Komise státu New York jej odměnila ročním zákazem činnosti a nejcennější výhru kariéry mu odmazala. Haney je od čtvrteční noci tedy opět oficiálně neporaženým boxerem.

„Ha, šmejdi! Kde jsou ty vaše komentáře teď?“ zněla Haneyho vítězná reakce, jíž směroval všem kritikům, když byl Garcia suspendován. „Vždy jsem věděl, že není čistý, že v něm je něco více. Nejenže nesplnil váhu a byl těžší než já, ale navíc přišel ještě totálně nasypaný. Ty podmínky vůbec nebyly fér,“ vypisoval na svých sítích, ze kterých následně poděkoval i všem členům komise, jež jeho poslednímu soupeři udělila stopku.

„Rád bych poděkoval všem členům komise, kteří se tímto případem zabývali a nebrali ho na lehkou váhu. V boxu má jít především o férovost a toto rozhodně férové nebylo. Já jsem zastáncem čistého sportu a box je brutálním místem, kde si lidé ubližují a kde jeden úder může změnit váš život. Kdo při tom podvádí, ten hazarduje s životy ostatních,“ napsal.Další články