Sleduj nás

Gratulace, Robe, ale Aliskerov nejsem já. Já tě zničím, připrav se, probudil se Chimaev

Gratulace, Robe, ale Aliskerov nejsem já. Já tě zničím, připrav se, probudil se ChimaevFoto: UFC

Khamzat Chimaev je údajně už opět zdravý jako rybička, a tak by velice rád svou nahromaděnou energii vložil do nějakého zápasu. Ideálně pak s Robertem Whittakerem.

Khamzat se měl před necelými dvěma týdny přiotrávit jídlem, kvůli čemuž nemohl v Saúdské Arábii nastoupit do zápasu s Robertem Whittakerem. Jednalo se o jeho šestý zrušený duel za necelé čtyři roky, čímž naštval už i Danu Whitea, který za čečenského bijce musel na poslední chvíli shánět náhradu.

Odvahu našel Dagestánec Ikram Aliskerov, který se jevil jako černý kůň divize střední váhy. Na kontě měl sedm výher v řadě a za svou kariéru padl jen jednou jedinkrát. Proto představoval pro bývalého šampiona Whittakera nebezpečnou a špatně čitelnou výzvu.

Rob se s touto překážkou však popasoval snad nejlépe, jak jen mohl. Když Aliskerov zaútočil levou nohou, přestal si v ten moment krýt obličej. Whittaker si tuto situaci dobře načetl a díky skvělé ráně zadní ruky trefil přesně obličej a svého nekrytého soupeře roztančil. Následná sekvence úderů jen dokonala zkázu. To vše ještě v prvním kole.

Než Chimaev onemocněl a nahradil jej Aliskerov, tak Dana White říkal, že se vítěz tohoto souboje stane novým titulovým vyzývatelem. Po změně účasti nevíme, zdali toto tvrzení stále platí, což může být také ten důvod, proč se Khamzat připomněl.


„Vzkaz pro Roberta? Ten je jednoduchý. Robe, gratulace k výhře, ale nezapomínej na to, že Aliskerov nejsem já. Nikdo není jako já a nikdo nemá takový hlad, jako mám já. Na doporučení lékařů jsem sice odstoupil, ale my dva spolu ještě nejsme hotovi. Uvidíme se brzy. Ujisti se, že budeš připravený. Borz je zpět!“ prohlásil skrze RT Sport.

Někdo by si řekl, že tohle je poslední prohlášení, které by měl Chimaev po zrušeném duelu vydávat. Na druhou stranu přesně taková je jeho mentalita a takhle prodává své zápasy. Teď je otázkou, zdali UFC tuto bitvu bude chtít přeplánovat, anebo již s Chimaevem nebude ztrácet čas.


Další články