Sleduj nás

Gor Harutjunjan se připravuje na galavečer Noc Bojovníků Dobříš a říká: Bojové sporty učí úctě a pokoře

Gor Harutjunjan se připravuje na galavečer Noc Bojovníků Dobříš a říká: Bojové sporty učí úctě a pokoře

Již tuto sobotu nás čeká v Dobříšské sportovní hale zajímavá akce. Fanoušci boxu, thaiboxu i K1 se mohou těšit na tradiční Noc Bojovníků Dobříš. Patronem akce je ČSFU a představí se mnoho kvalitních zápasníků. Nebudou chybět známá jména jako Plavec, Kozubovský, Růžička nebo Říha. Fight večera obstarají Jan Rudolf a Gor Harutjunjan. Vítěz bere vše, což je pás profesionálního mistra ČR WAKO ve váze do 71 kg.

Můžeš se nám v krátkosti představit?
Jmenuji se Gor Harutjunjan, je mi 30 let a do Čech jsem s rodinou přijel, když mi bylo 7 let. Za tu dobu jsem dělal různé sporty a zůstal především u vodního póla (8let), kde jsem i reprezentoval ČR do 18 let. Chtěl jsem ale vyzkoušet něco individuálního a jelikož byl táta bývalý arménský šampion v boxu, táhlo mě to bojovým sportům. Šel jsem náhodně na trénink a tam poznal Tolju. Od té doby jsme stále spolu. Moje aktuální profi bilance je 14 zápasů, z toho 9 vítězství a 5 proher. V amatérech je to pak 39 vítězství, 16 proher a 2 remízy. Mezi největší úspěchy považuji výhry z Evropského poháru v Praze z roku 2017 a následné obhájení, které nebylo jednoduché. Dostavilo se zhruba 30 závodníků z různých zemí.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Jak probíhala příprava?
Příprava šla skvěle, byl jsem pod dohledem zkušených trenérů a měl kolem sebe skvělé sparing partnery.

Jak jde shazovaní váhy a kolik ti ještě zbývá?
Se shazováním problém nemám, hlídám to většinou týden před zápasem trochou diety a saunou. Momentálně mi zbývají 3 kilogramy.


Kde se připravuješ a kdo ti bude pomáhat v rohu?
Přípravu mám hlavně s trenéry Toljou a Jurou Hunanyan v Tolja Gymu a také se svými svěřenci a tátou v Retro gymu v Malešicích.

Soupeřem ti bude Jan Rudolf, co si o něm myslíš?
Na pár zápasů jsem se byl dokonce osobně se podívat. Líbí se mi jeho styl, ale nijak extra jsem ho nestudoval. Myslím si ale, že ještě nezápasil s někým, jako jsem já, tak uvidíme, kdo z nás si prosadí svou.


S jakou taktikou půjdeš do zápasu?
Odejít jako vítěz...

Vítěz zápasu bere WAKO PRO národní titul, je to pro tebe velká motivace?
Motivace to určitě je a pohárů už mám celkem taky slušnou sbírku. Chtěl bych ale hlavně ukázat, že dobrý fighter nemusí být vždy „namachrovaný“ a že je to sport jako každý jiný. Ba naopak, učí to úctě a pokoře.

Kdo je tvůj sportovní vzor?
Vyloženě stálý vzor asi nemám, ale mám několik oblíbených sportovců, kteří mě motivovali a učili být lepším. Je to Manny Pacquiao, Jaromír Jágr, Andy Souwer, Masato, ale také Tolja, kterého mám stále po boku a je mým největším učitelem.


Kam to chceš v kickboxu dotáhnout, láká tě angažmá v některé ze zahraničních organizací?
Určitě bych rád zažil zápas v Glory nebo Kunlunu. Nejsem sice pro tenhle sport nejmladší, ale myslím, že by to ještě mohlo vyjít.


Další články