Sleduj nás

Glosa očima FattyPillowa: Karlos kecal a určitě neumí boxovat, ale Marpo oproti němu neudělal nic

Glosa očima FattyPillowa: Karlos kecal a určitě neumí boxovat, ale Marpo oproti němu neudělal nic
Spousta lidí je zklamaná z průběhu hlavního zápasu posledního turnaje OKTAGONu, jehož očekávání byla daleko vyšší, než jaká byla realita.

Samozřejmě nám celý galavečer nabídl hned několik soubojů, které ovšem zastínila hlavní bitva, na níž se soustředila veškerá možná pozornost. A když se nepovede finále, pak se snadno zapomene na to, co bylo před ním.

Karlos Vémola a Marpo několik dlouhých měsíců budovali promo k bitvě, před kterou si slibovali, jak toho druhého seřežou, jak ho knokautují apod. Slova ale nakonec zůstala jenom slovy, k žádným činům to vůbec nepřešlo.


Celý turnaj zhodnotil i slavný český YouTuber FattyPillow. Ten sice přiznával, že on či jeho přátelé nejsou úplní profesionálové, kteří by podobné věci mohli hodnotit, ale zato to vystihli celkem přesně… Podívejme se na to hezky postupně.

O zápase Krištofič vs. Petrášek


„OKTAGON obecně uznávám, ale i když nejsem profík, což zdůrazňuji, tak musím vytknout několik věcí. Tou první asi je, že podle mě Pirát vyhrál. Pokud tento zápas někdo vyhodnotil jako remízu, to mi z mého pohledu přišlo opravdu hodně bokem,“ vyjádřil se Fatty.  

„Čekal jsem, že ho Meloun rozštípe, a i když Piráta obecně nemusím, není mi vyloženě sympatický, tak mě tady upřímně překvapil… Slyšel jsem, že by to mohla být karma za něco v minuloti, že tam měl také remízu, i když ji mít nemusel, ale tady se tomu prostě divím,“ zněl jeho laický, leč logický názor, který zastává drtivá většina publika.

O zápase Sivák vs. Magard


„Sivák je fakt mlátička. Ve své práci je hodně dobrý. Z jeho pohledu je znát, že skutečně ví, co dělá. Tuhle bojovou image mu kazí pouze jeho pusa. Jeho vyjadřování mi je prostě nesympatický… Ano, je upřímný, pokud se mu někdo nelíbí, řekne mu to narovinu, ale já ho v tomhle ohledu nemusím.


Každopádně v jeho podání to byl jeden z nejlepších výkonů, co jsem na tom turnaji OKTAGONu viděl. Jak jsme se dívali, tak jsme se divili, co tam ten týpek předvádí,“ nepochyboval o Sivákově výhře, která se zrodila po bodovém rozuzlení. A i když se jednalo o jednomyslné rozhodnutí, takový Jonas Magard ho dokonce dokázal ještě zpochybnit. Tím se ale postavil proti dobrým 99 % všech fanoušků.

O zápase Sedláčková vs. Koleva


„V podání Lucky to byl hustý zápas. Její soupeřka vypadala o dobrých deset kilo těžší. Od té jsem čekal, že když dá ránu, tak Lucku nabombí a rázem odpadne, ona se ale nedala,“ chválil výkon české zástupkyně, která si zaslouženě došla pro výhru na body... Ani v tomto duelu nebylo moc co vytknout v porovnání s tím, co následovalo.

O zápase Vémola vs. Marpo


„V tomto případě zde opět máme dva tábory lidí a vždy se najde někdo, kdo nebude souhlasit s tím druhým. A když sleduju ty diskuze, musím říct, že to je naprostá katastrofa. Pro mě je zásadní dodat, že nemůžete nadávat na to, jak to skončilo.“

Nejprve k Vémolovi…


„Těžko říct, zdali za to může Karlos nebo jestli to byl podplacený fight, ale rozhodně ani jeden z bojovníků nemůže za to, že ten zápas ukončil rozhodčí.

Opět hovořím z diváckého hlediska, ovšem zásadní, co chci říct na adresu Karlose Vémoly, je to, že nemá několikrát (během propagace) říkat, jak se připravuje na své životní KO… Tohle prostě nemá říkat, když ví, že to tak nebude…

Karlos není hloupý. Ať už ho máte rádi nebo ne, tak víte, že hodně zápasů uválel a okomentoval to: ‚Proč bych s někým stál, když vím, že to na té zemi vyhraju.‘ Tak proč byste šli dělat něco, o čem víte, že vám to nejde. Budete přeci dělat to, co umíte, a je to stále v rámci pravidel,“ narážel na Vémolův nátlakový styl, který se hodně podobal jeho soubojům v MMA. Akorát s tím rozdílem, že to nyní dokázal převést pod boxerská pravidla.

Následně Marpo…


„Marpovu bojovou kariéru jsem oproti tomu nikdy nesledoval, není mi vyloženě sympatický, ale co se mi na něm líbí, to je jeho přímost.


Když jsem viděl jeho tréninková videa, říkal jsem si, že Karlos dostane tři bomby a půjde na zem. A když došlo na fight, tak ten úder, kterého jsem se obával, toho jsem se vůbec nedočkal. On skutečně neudělal vůbec nic, a to je jedno, že ho Karlos pořád tlačil. Já jsem neustále slyšel, jak je Marpo najetý, jak má natrénováno jako ještě nikdy v životě, ale že by udělal nějaký úkrok, že by se to snažil trochu rozhýbat, tak to ne.

Takže pokud všichni říkají, jak si Marpo zasloužil vyhrát, tak je mi líto, ale on fakt nevyhrál, nemohl. Stál tam a dostával bomby. Neudělal jediný úkrok, neudělal nic. A kdyby to rozhodčí nezastavil a šlo to takhle dál, tak Karlos stejně vyhraje na body.

Karlos sice říkal, že ukáže, jak umí boxovat, což neukázal, jen se válel vestoje, ale kdyby to pokračovalo, tak stejně vyhraje na body. Za mě neudělal Marpo nic. Čtyři kola tam stál a dostával rány. A to říkám z pohledu amatéra, ovšem myslím si, že kdyby se snažil a trefil Karlose těmi třemi granáty, tak ho sundá… A dokonce to Karlos přiznal. Na tiskové konferenci řekl, že se s Marpem nechtěl pouštět do boxu, jelikož by tu bombu mohl inkasovat. A proto si zvolil taktiku, která mu byla příjemná a s kterou si došel pro vítězství… A co na tom, že ho fanoušci pak vypískali. On sám uvedl, že stejně dostane zaplaceno.“

Rozhodla hlavně taktika


Tuzemské boxerské legendy shodně vyjádřily své znechucení z toho, jak ringový sudí nezasáhl, když se Vémola dopouštěl faulů. A těch nebylo zrovna málo.

„Pokud Karlos dělal podle pravidel bordel, tak to měl rozhodčí řešit okamžitě. Měly se mu strhávat body, mělo se něco dít. Jenže tady se nic nedělo a Marpo tomu vůbec svým přístupem nepomohl. Neustále mluvil o tom, jak se dva roky na tento fight připravuje, ale on tam jen stál, nechával se tlačit a občas, aby se neřeklo, tam poslal něco zespodu.


Karlos je profesionální zápasník a vím o něm, že se vždy připraví a pojede na sto procent. Taky mě sere, jak se předvádí, avšak v tomto zápase jel cílenou taktiku, která mu měla zaručit vítězství. A Marpo možná měl nějakou techniku, jenže tu nedokázal převést do boje, nedokázal se z toho tlaku osvobodit.“  

Celkově dobrý dojem


„Pokud se nebudu soustředit jen na Vémolu s Marpem, tak to byla super akce. Byly tam zápasy, co si zaslouží uznání. Hodně lidí si kvůli hlavnímu zápasu stěžuje na celou akci, s čímž já nesouhlasím, protože tam byly opravdu dobré fighty. Jen ten největší shit pak zastínil všechno ostatní.“

https://www.youtube.com/watch?v=4DVa7T2eXMM

Další články