Sleduj nás

Gaethje se za ta léta nikam neposunul, bude mi ctí ho znova porazit, hlásí Poirier

Gaethje se za ta léta nikam neposunul, bude mi ctí ho znova porazit, hlásí PoirierFOTO: UFC

Dustin Poirier se těší na druhé měření sil s Justinem Gaethjem. Údajně zná jeho číslo, a tak ho brzy pošle do předčasného důchodu.

Justin „The Highlight“ Gaethje se vydal na svou poslední titulovou misi, což znamená, že jakákoliv prohra mu ukončí kariéru. Další klíčové datum nás odkazuje na 29. červenec, kdy dojde ke střetu mezi ním a Dustinem „Diamond“ Poirierem, což je druhý stylově nejatraktivnější bojovník v divizi lehké váhy.

Aby Dana White jejich vzájemný střet ozvláštnil, rozhodl se je nechat bojovat o uvolněný BMF titul, který držíval Jorge Masvidal a který určuje, kdo je tím „Největším grázlem ve hře“. Jedná se sice o symbolickou věc, která nemá cenu regulérního pásu, ale i tak po ní mnoho bojovníků velmi touží.

Justin a Dustin se spolu střetnou v kariéře již podruhé. Poprvé se tak stalo před pěti lety, kdy se z výhry na TKO ve čtvrtém kole mohl radovat americký Diamond. Tato bitva byla ovšem natolik výjimečná a památná, že Dana White nemusel dvakrát váhat, aby ji uspořádal ještě jednou. Bude nicméně její průběh či výsledek jiný?

„Nemyslím si,“ odpovídal zcela přesvědčivě Poirier. „Nepřijde mi totiž, že by se Gaethje za ta léta někam posunul, ba dokonce je možná méně agresivnější, než byl kdysi. Po těch letech je více zodpovědný, co se obranné činnosti týče, ale jinak se vážně nikam neposunul. Stále se považuji za lepšího borce a bude mi ctí mu to znovu dokázat a znovu ho porazit,“ pronesl někdejší dočasný šampion v pořadu The MMA Hour.Další články