Sleduj nás

Furymu už dochází trpělivost. S Wilderem bude bojovat letos, anebo vůbec. A to i za cenu přísných následků

Furymu už dochází trpělivost. S Wilderem bude bojovat letos, anebo vůbec. A to i za cenu přísných následků

V posledních dnech se vyrojily informace, že se trilogie mezi Furym a Wilderem dočká dalšího odkladu. Diváci si tedy zápas nevychutnají letos v prosinci, jak bylo původně v plánu, nýbrž v únoru nového roku.

Jedná se o změnu, která značně komplikuje celé dění v těžké váze, díky čemuž nezůstal chladný ani aktuální držitel zeleného pásu federace WBC Tyson „Gyspy King“ Fury (30-0-1, 21 KO).

„Já i Tyson jsme byli dost překvapeni, když se objevila informace, že má dojít k dalšímu odkladu duelu s Wilderem,“ dostával se ke slovu Furyho promotér Frank Warren, který předstoupil před britská media, aby jim sdělil nové podmínky.


Tyson Fury se připravuje na zápas v boxu

„Tyson mi jasně řekl, že příští rok s Deontayem bojovat nebude. Dal mi přímý rozkaz, aby se ten zápas uskutečnil letos. Mou prací je, abych to zařídil. Ať už po dobrém, anebo po zlém,“ přiostřoval Warren.


Pokud by to nešlo a organizace zůstala věrná svému novému plánu, Fury by prý z trilogie vycouval. A to i za cenu velkých následků, mezi nimiž nepochybně bude tučná pokuta či odebrání šampionského pásu.

„Fury se chce utkat s Joshuou, to je jeho cíl číslo jedna a zároveň je to největší cíl všech fanoušků. A nechci slyšet ani slovo o Dillianu Whyteovi. Kdo toho chlápka zná? Fury vs. Joshua je duel, který se musí příští rok uskutečnit!“ uzavíral rozhněvaný promotér dvaatřicetiletého a doposud neporaženého obra z Manchesteru, který se nebál podotknout, že mu na pásech až tak nezáleží. Chce pouze podstupovat souboje s těmi nejlepšími boxery v oboru, i kdyby to nemělo být o tituly.


Další články