Sleduj nás

Francis Ngannou: S Usykem jsem měl bojovat já. Furyho jsem porazil a taky jsem proti němu předvedl lepší výkon

Francis Ngannou: S Usykem jsem měl bojovat já. Furyho jsem porazil a taky jsem proti němu předvedl lepší výkonFoto: DAZN

V boxerském prostředí se mu očividně zalíbilo, a tak Predátor Ngannou opět začal vystrkovat růžky. Nyní si jeho pozornost vysloužil nesporný šampion Oleksandr Usyk.

Muž, v jehož moci jsou opasky IBF, IBO, WBA, WBC a WBO těžké váhy má s Tysonem Furym pro letošní podzim domluvenou boxerskou odvetu. Ta nás zavede opět do Saúdské Arábie, která se stala pořadatelskou zemí těchto velkých akcí.

Nad nesmyslností této odvety se stihl podivit už někdejší šampion David Haye a po jeho stopách se statně vydal i kamerunský „Predátor“ Francis Ngannou. Ten si (pro někoho možná drze) dovolil upozornit na to, že on během vzájemného duelu Furyho porazil, a pokud nyní Fury prohrál podruhé, již by o žádné pásy bojovat neměl.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Šanci bych zcela upřímně měl dostat já,“ myslí si Predátor. „Důvod je prostý. Když Fury boxoval se mnou, nepředvedl ani zdaleka tak dobrý výkon jako proti Usykovi. Proti mně ale na body vyhrál, proti Usykovi na body prohrál. Předvedl jsem proti němu lepší výkon. Všechno to ukazuje jen na nestálost bodového hodnocení a jak mi to rozhodčí jakožto chlápkovi, co se celý život věnoval MMA, nechtěli dát. Kdyby mi to dali, zrušil bych jim ten zápas, k žádnému unifikačnímu duelu by nikdy nedošlo, neměl by smysl,“ pronesl ve streamu na svém Instagramu.

Ještě před rokem si Ngannou po konci v UFC hledal angažmá, ve kterém bude působit. O nějakých milionových výdělcích z boxu si mohl nechat jenom zdát. Pak jeho volání ovšem vyslyšel mocný šejk Turki Alalshikh, který mu dal příležitost postavit se proti Tysonovi Furymu. S touto příležitostí navíc přišla odměna ve výši 10 milionů dolarů, která předčila součet všech Francisových dosavadních výdělků.


Poté se Ngannou střetl s Joshuou a odnesl si dvojnásobek, tedy 20 milionů dolarů. Nemohli bychom se divit, kdyby se Predátorovi tyto částky zalíbily, a proto tedy začal volat po další. A je velice pravděpodobné, že se ještě alespoň jedné dočká, jen proti Usykovi to zřejmě nebude.


Další články