Sleduj nás

Finále Tipsport Gamechanger bez české účasti. David Kozma nestačil na Bojana Veličkoviče a padl TKO v prvním kole

Finále Tipsport Gamechanger bez české účasti. David Kozma nestačil na Bojana Veličkoviče a padl TKO v prvním koleFOTO: OKTAGON MMA

Tahle odplata se povedla dokonale. Srbský „Prométheus“ se poučil ze starého zápasu a v semifinále milionového projektu českého bojovníka doslova zdemoloval.

Čeští fanoušci věřili, že finále Gamechangeru bude mít díky „Růžovému Panterovi“ zastoupení domácího bojovníka, ale jejich plány smazal ostřílený Srb Veličkovič. Vše se začalo kazit hned od úvodního gongu. David má tradičně pomalejší starty a Bojan toho tentokrát dokonale využil. Srb vsadil na svojí tradiční zbraň v podobě tvrdých kopů a několika roundkicky načal Kozmu hned na úvod zápasu.

Kozma bojoval, snažil se dostat se svým soupeřem do klinče, ale ten byl na tuto taktiku dobře připravený a nenechal se u pletiva chytit. Navíc se mu povedlo trefit naskočené koleno, které poslalo Davida k zemi. Tam přišla salva opravdu brutálních úderů, po kterých musel rozhodčí zápas ukončit. David tak prohrál TKO v prvním kole a musí se vzdát svého snu o milionové výhře.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Ve druhém semifinále na sebe narazili Řek Michailidis a Dán Glismann. Šance obou bojovníků se před zápasem zdály poměrně vyrovnané. Mírným favoritem byl pro spoustu fanoušků „Spartakus“, který v minulém kole oslnil úžasnou submisí, která se možná dočká oscarového ocenění.

Dění v kleci ale nabralo překvapivě jednoznačný průběh, který se dánskému borci určitě nelíbil. Michailidis trefil prakticky prvním kombinaci, a jedním z háků poslal svého soupeře k zemi. Glismann tak padl po pouhých třiatřiceti vteřinách a finále získalo řecké obsazení.


Poslední zápas Gamechangeru proběhne v Praze 29. prosince. O2 arena uvidí bitvu na plných pět kol, ve které získá vítěz příjemných 300 tisíc eur. Vrcholem včerejšího OKTAGONu 46 byla bitva o ženský titul ve slámové váze.

Domácí Katharina Dalisda dokázal ve druhém kole utáhnout gilotinu a její australská soupeřka Jacinta Austin se musela vzdát. Dalisda se tak stala první německou šampionkou žlutočerné organizace a potěšila domácí publikum, které moc důvodů k radosti do té doby nemělo.

Zdroj: OKTAGON MMADalší články