Sleduj nás

Ferguson není slabý, ale Gaethje měl skvělý game plan, myslí si Muradov

Ferguson není slabý, ale Gaethje měl skvělý game plan, myslí si Muradov

UFC 249 je za námi a spousta lidí ještě rozdýchává ten šok. Jindy neomylný Tony Ferguson po dvanácti bezchybných zápasech našel přemožitele. Je jím Justin Gaethje, kterému teď právem náleží titul dočasného šampiona lehké váhy a už s nadšením vyhlíží sjednocující souboj s Khabibem Nurmagomedovem.

Dle sázkových kanceláří podalo na Fergusona něco málo přes 80 % všech tipujících. Spousta lidí jej měla za jasného favorita, tomu ale během klíčového zápasu téměř nic nevycházelo. Jak tento velmi krvelačný duel hodnotí Muradov, Reinders nebo Novotný?

ferguson_gaethje_UFC249


„Gaethje překvapil všechny. Teď budou mnozí říkat, jak už je Ferguson slabý a tak. Ale je to hlavně skvělá zásluha Gaethjeho, dobře se připravil, měl správný game plan. Vše hezky zvládl,“ chválil prostřednictvím deníku Sport nového prozatímního šampiona Makhmud Muradov. Toho mimo jiné ohromil i výkon Henryho Cejuda, který na konci druhého kola setnul bývalého šampiona Dominicka Cruze. K překvapení nás všech ale po zápase Cejudo ukončil kariéru. A to i navzdory tomu, jakou si maloval v UFC budoucnost.

Podobný názor jako Muradov sdílel například i promotér OKTAGONU MMA Ondřej Novotný. „Justin Gaethje předvedl nejchytřejší výkon večera a zároveň vlastně určitým způsobem i nejdominantnější, byť toho chytil taky dost. Ale takhle zválcovat Tonyho Fergusona, to je naprosto neuvěřitelné. A v rámci techniky a taktiky to byla skutečně téměř dokonalá bouře.“


Ferguson: Bylo to dlouhé, ku*va. Celý svůj kemp jsem zaměřil na Khabiba, ne na strikera. Justin byl zas*aně těžký soupeř

A příliš se nelišil ani názor Andrého Reinderse. „To, co nastalo v hlavní bitvě mezi Tonym Fergusonem a Justinem Gaethjem, bylo něco naprosto neuvěřitelného. Sám jsem favorizoval Fergusona, ale říkal jsem, že Gaethje je nebezpečný bojovník, který může překvapit. A to se taky stalo. Zápas naprosto zvládl, tvrdými kombinacemi Fergusona naprosto rozstřílel,“ vyjádřil se bývalý bojovník a současný trenér pro deník Sport, kde si rovněž stihl pochválit duel mezi Anthonym Pettisem a Donaldem Cerronem. Zkušený Cowboy prohrál v očích všech bodových rozhodčích shodně 1:2 na kola a bohužel pro něho si na konto připsal již čtvrtou porážku v řadě.  

pettis_cerroneDalší články