Sleduj nás

Ferguson: Bylo to dlouhé, ku*va. Celý svůj kemp jsem zaměřil na Khabiba, ne na strikera. Justin byl zas*aně těžký soupeř

Ferguson: Bylo to dlouhé, ku*va. Celý svůj kemp jsem zaměřil na Khabiba, ne na strikera. Justin byl zas*aně těžký soupeř

Tak dlouho jsme čekali na první turnaj UFC a někteří z nás by na něj hned raději zapomněli. Strašák divize lehké váhy Tony „El Cucuy“ Ferguson (25-4) byl po dlouhých dvanácti zápasech přemožen. A o to těžší to pro něj je, protože již dávno mohl být regulérním šampionem. Osud mu však tolik nepřál.

Tony Ferguson se toho nebál a ačkoliv se od listopadu minulého roku připravoval na největší zápas v dějinách UFC proti Khabibovi „The Eagle“ Nurmagomedovovi (28-0-0), tak nakonec kvůli pandemii koronaviru kývl na náhradního soupeře. A jak se ukázalo, tato odvaha se mu stala osudným.

ferguson_gaethje_ufc249

„Byl to kurevsky dlouhý kemp, připravoval jsem se už od listopadu, lezlo mi to krkem. 18. dubna se nic neuskutečnilo a Justin byl jediný, kdo byl ochotný podepsat kontrakt k náhradnímu termínu,“ vysvětloval El Cucuy po zápase, ve kterém ho jeho fanoušci nepoznávali.

„Bylo to prostě všechno moc dlouhé. Shazování váhy s tím ale nemělo co dělat (Tony shazoval váhu dvakrát). Justin byl zasraně těžkým soupeřem,“ přiznával komentátorovi Joemu Roganovi.


Tak přece? Conor McGregor si vybral soupeře a vzkázal mu: Podepiš smlouvu!

Dle všeho by se dalo soudit, že chyba byla v samotné přípravě. „Celý svůj tréninkový kemp jsem zaměřil na Khabiba, nezaměřoval jsem se tolik na striking. Náhody se stávají, co teď s tím zmůžu? Preferoval bych, kdyby mě Justin ukončil, než aby do toho vstupoval rozhodčí,“ zmiňoval Ferguson.

Rány na těle se Tonymu zahojí a doufejme, že se brzy dá do pořádku i psychicky. „Musím se zotavit, vrátit se zpátky a pak si opět vydobýt svou pozici na špičce. Díky Justinovi a jeho týmu, že jste vzali tento fight,“ završil El Cucuy svou výpověď a navnadil nás, že se ještě vzdávat nehodlá. Uvidíme ovšem, koho mu osud přihraje do cesty příště. 


ferguson_gaethje_ufc249_mma


Další články