Sleduj nás

Fedor Emelianenko vysvětlil, proč se nikdy neupsal UFC

Fedor Emelianenko vysvětlil, proč se nikdy neupsal UFC
Poslední císař Fedor Emelianenko (39-6-0, 1 NC) vysvětlil, proč se navzdory své jinak velmi úspěšné kariéře nikdy neupsal UFC. 

Není tomu tak dávno, co Dana White upřímně přiznal, že se mu za celou svou kariéru nepodařilo zrealizovat jenom jeden vysněný fight. A tím bylo střetnutí Fedora Emelianenka s tehdejším příznivcem publika Brockem Lesnarem. Šéf UFC se údajně s legendárním ruským zápasníkem několikrát sešel osobně, ale nikdy s ním nedokázal uzavřít dohodu.

„S UFC jsme se několikrát sešli, jednali jsme. Kdyby Dana White chtěl, mohl můj zápas s Brockem Lesnarem mít, ale bohužel s námi vždy jednal přes zaťaté zuby, že jsme se na ničem nedohodli. Kdyby se k bojovníkům choval trochu více lidsky, mohl se se mnou na tom zápase domluvit… nebo možná i na několika dalších,“ pronesl Emelianenko, který o nabídky i tak neměl nouzi. Naposledy přistál třeba právě v Bellatoru, v němž působí od roku 2017.

„Mám štěstí, že jsem za svou kariéru poznal i několik upřímných lidí. Jedním z nich je Scott Coker (šéf Bellatoru). To je opravdu muž svého slova, čestný na všechny strany. Respektuje všechny své bojovníky, jedná zdvořile a miluje to, co dělá. Ta láska je ovšem zdravá, nejedná se o nic šíleného,“ dodávala sama dnes už třiačtyřicetiletá legenda, která se s fanoušky loučí formou světového zápasnického turné.

Další články