Sleduj nás

Fapšo hlásí soupeře světové úrovně, turnaj o 30 tisíc euro a další bomby od RFA

Fapšo hlásí soupeře světové úrovně, turnaj o 30 tisíc euro a další bomby od RFA
Organizace RFA uspořádala včera tiskovou konferenci, na které vypustila do světa několik velmi zajímavých novinek.

Představen byl také nový matchmaker Martin Wodecki, který disponuje zahraničními kontakty a podílel se na vybudování RCC. Nyní bude tento bývalý profesionální voják pomáhat v rozvoji RFA, do které mohou díky tomu přijít další zajímavá jména.

„Real Fight Arenu jsem si vybral kvůli filozofii opravdového boje. Lidé, kteří bojovým sportům rozumí, vidí, že tady nejde o nějaký cirkus, ale o kvalitní sportovní výkony. Dále se mi líbí odvaha, že se nebojí jít, teď v těžké době, do konkurence tolika organizací, které už jsou tady. A plně si uvědomuji, že na začátku z toho nebudou zisky, ale starosti a bude třeba vytrvalosti,“ pojmenoval Martin velmi věcně, proč se rozhodl spojit své síly právě s RFA.
Další velkou novinkou je ohlášení dvou turnajů v zahraničí, a to konkrétně v Maďarsku a Srbsku.


„Naším cílem je přinést bojové umění k co nejvíce divákům, a právě proto se snažíme připravovat turnaje RFA v dalších městech. V této chvíli máme podepsané nejlepší maďarské a srbské zápasníky, se kterými máme velké plány. Chceme patřit mezi největší organizace a expanze do zahraničí je jedním z kroků, jak toho dosáhnout,“ nechal se slyšet promotér Boris Marhanský.

Kromě vzdálenější budoucnosti došla samozřejmě řeč i na následující turnaj, který proběhne 8.10.2022 v košické Steel Areně. Fight card je již skoro kompletní, ale přesto jsme se dočkali ohlášení velmi zajímavého zápasu podle pravidel Real Fight.

Slovenský Tank Sebastián Fapšo si vyhlédl soupeře opravdu světové úrovně v podobě Brazilce Joiltona Lutterbacha, který hozenou rukavici zvedl. Na tiskové konferenci proběhl i vcelku vyhrocený staredown, při kterém se Fapšo neudržel a do svého soupeře strčil.

„8.10. v Košicích knockoutuji Lutterbacha v prvním kole. Diváci se tedy mohou těšit na oheň a agresivitu, kterou vždy, jak mě znají, i dodám,“ postavil před sebe nelehký úkol slovenský bojovník.


fapso lutterbach

Poslední a podle nás nejzajímavější informací, to bylo ohlášení MMA turnaje ve formátu, který známe spíše z dřevních dob tohoto krásného sportu. Osm bojovníku se utká v pyramidě, která se uskuteční v jeden večer!

Do boje se mohou zapojit zápasníci ve váhové kategorii do osmdesáti kilogramů, ale vážení proběhne pouhé dvě hodiny před začátkem turnaje. Odměna pro vítěze je ovšem na tuzemské poměry nevídaná, a to 30 tisíc euro! Další motivací je i smlouva s RFA na čtyři zápasy, která také poputuje k výherci.

„V poslední době se střetáváme se snahou udělat MMA zápasy atraktivnější a zajímavější, ovšem na úkor kvality. Polštářové bitvy, youtubeři, influenceři a herci, to je jenom malá ukázka, kam může tento cirkus zajít,“ popsal Marhanský, co se mu na současném dění v MMA světě nelíbí.

„RFA se tímto konceptem chce vrátit na začátek, k podstatě tohoto sportu. Kdo je nejodolnější, nejlepší a kdo vydrží nejvíc. V gymech se pohybují sportovci, kteří na sobě makají dlouhé roky na úkor rodiny, kamarádů a vlastního zdraví. A právě pro ně jsme připravili RFA pyramidu! Vracíme se na začátek, abychom znovu bojovým sportům dodali vážnost a respekt, který si zaslouží a bojový sportovci měli pořádnou příležitost ukázat, co v nich je,“ přinesl úžasnou novinku Boris Marhanský.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články