Sleduj nás

Esparza: Nudný zápas? Poděkujte Rose, to ona se jen bránila, já se aspoň snažila útočit

Esparza: Nudný zápas? Poděkujte Rose, to ona se jen bránila, já se aspoň snažila útočit
Kritika? Ta je podle nové šampionky slámové váhy neoprávněná. Zejména, když se prstem ukazuje na špatného viníka.

Když vám i Dana White dá za pravdu, že jsme možná zažili jeden z nejméně atraktivních titulových soubojů v celé historii dámského MMA, něco to už znamená. Bohužel pro Carlu Esparzu, ona je nová šampionka a ona nese tuto nálepku „nudné bojovnice“.

Než aby si užívala zisku titulu, musí se kalifornská bojovnice bránit. Zápas totiž nedělá jen jeden člověk, ale dva. A pokud ten druhý bojovat nechce, tak to občas neovlivníte.


„Skutečně mě mrzí, že jsem byla součástí takto ‚nudného‘ titulového fightu. Vždy se snažím řadit fanoušky na první místo, ale musíte vzít v potaz, že jsme vždy v té kleci dva. A Rose Namajunas byla tou osobou, která se rozhodla hrát tuto taktickou hru,“ řekla Esparza.

„Pořád se jen bránila, ustupovala, zatímco já se snažila určovat tempo a zvedat nátlak. Možná jsem se dopředu nedrala tak agresivně, přesto jsem se o to snažila, což je mnohem více, než o co se pokoušela má soupeřka,“ uvedla.


„Sečtu-li si to, má snaha a držení středu oktagonu byly těmi hlavními faktory, proč jsem vyhrála pás. Rose nevyvinula žádnou aktivitu, aby ho mohla obhájit. Nesouhlasím tedy s tím, že je vina na mé straně,“ pověděla svůj názor na věc.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články