Sleduj nás

Emmanuel Yarbrough: Jediný MMA zápasník, který vyhrál zápas tím, že zalehl soupeře – VIDEO

Emmanuel Yarbrough: Jediný MMA zápasník, který vyhrál zápas tím, že zalehl soupeře – VIDEO

Ještě v době, kdy bylo MMA ve svých počátcích a na váhové kategorie se tak nekoukalo, vznikaly zápasy, nad nimiž by v dnešní době zůstával rozum jenom stát. O jeden takový se například postarala dvojice Emmanuel Yarbrough a Tatsuo Nakano.

Yarbrough byl profesionální MMA zápasník, wrestler a svým způsobem i herec. Jeho váha byla tím hlavním faktorem, který budil největší pozornost. Nyní už bohužel zesnulý Američan měřil 201 cm a vážil ohromných 270 kg. Dát takovému monstru šanci se k vám přiblížit, a navíc vás zalehnout, znamenalo pomalu jistou smrt.

V japonské Yokohamě roku 1998 se podobného omylu dopustil tamní bojovník Tatsuo Nakano. Rozdíl mezi ním a jeho soupeřem byl vidět opravdu okamžitě, přesto se pokusil o malý zázrak, kterého se nakonec nedočkal… nebylo jak.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Mohutný Yarbrough dostal hned na začátku prvního kola japonského protivníka na zem, kde ho pod drtivou silou svých kilogramů začal nelidsky mačkat. Následně bylo jen otázkou času, dokud duel sudí neukončí. Nakano odklepal a komise rozhodčích vůbec poprvé v celé historii sportu zapsala do tabulek výhru submisí – zalehnutí a udušení soupeře.


Další články