Sleduj nás

Emelianenko: Trash talk do sportu nepatří. Nemůžete být dobrý člověk, pokud plivete špínu jeden na druhého

Emelianenko: Trash talk do sportu nepatří. Nemůžete být dobrý člověk, pokud plivete špínu jeden na druhého

Poslední císař Fedor Emelianenko (39-6, 1 NC) opět ukázal, v čem tkví jeho velikost a proč je jedním z nejuznávanějších zápasníků vůbec.

Třiačtyřicetiletý a stále aktivní bojovník je toho názoru, že trash talk do sportu nepatří. Pravé umění vychází z toho, že váš zápas umí budit pozornost, aniž byste se uchýlili k nepopulárním nadávkám na soupeře.

„Vždy záleží na vás, jak se rozhodnete chovat. Nicméně i jen nepatrné nadávky jsou stále nadávky. A pokud se uchýlíte k něčemu takovému, jako je plivání špíny jeden na druhého, pak nemůžete být dobrý člověk,“ vysvětloval Emelienaneko.


„Někteří bojovníci se brání tím, že trash talk používají pouze k tomu, aby jejich zápas budil co největší pozornost. Dobrý člověk by ale nikdy nenadával do vaší rodiny, země nebo víry. V tomto sportu, stejně jako všude jinde, existují hranice, které by se neměly překročit,“ zmiňoval.


„Dnes to bohužel chodí tak, že i vám posvátné věci jsou druhými často pošpiněny…,“ uzavřel člověk, který se nikdy nemusel snižovat k tomu, aby musel nadávat soupeřům, aby se na jeho zápasy chodili lidé dívat. I díky tomu je slavný Emelianenko v očích mnoha fanoušků považován za nejlepší těžkou váhu celé historie MMA.


Další články