Sleduj nás

Edson Barboza a jeho tým se hodlají odvolat proti výsledku zápasu z UFC 242

Edson Barboza a jeho tým se hodlají odvolat proti výsledku zápasu z UFC 242

UFC 242 bylo symbolem nejen velké titulové bitvy, ale také velkého hlavního předzápasu, o nějž se postarali Edson Barboza a Paul Felder. A byl to kupodivu druhý jmenovaný, jenž se nakonec mohl radovat z těsné bodové výhry. Jak se ale toto vítězství zrodilo, to doteď nikdo nemůže pochopit. Dokonce ani sám šéf organizace.

Paul Felder dle statistik vrátil Barbozovi porážku z roku 2015. Vyhrál formou split decision, když v jeho prospěch hlasovali dva ze tří přísedících soudců. Paradoxem ovšem zůstává, jak se zápas hodnotil. Jeden rozhodčí totiž hlasoval 30-27 ve prospěch Barbozy, druhý 30-27 ve prospěch Feldera a třetí 29-28 rovněž pro „Irského draka“. Znamená to snad, že se každý díval na jiný duel?

„Domníváme se, že byl zápas hodnocen chybně, a tak jsme se rozhodli vůči výroku odvolat,“ uvedl Barbozův manažer Alex Davis. „Není možné, aby jeden sudí hlasoval jasně 30-27 v náš prospěch a druhý stejným poměrem v náš neprospěch. Je to jen znamení toho, jaké v tom sami mají zmatky,“ dodával poněkud rozhněvaně.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Dá se však očekávat, že by tato stížnost na celkovém výsledku zápasu něco změnila? Podle vícero zdrojů nikoliv, avšak hlavní důvod, proč se tyto kroky podnikají, je ten, aby se podobným problémům zamezilo v budoucnu. Téhož názoru je dokonce i sám Dana White, jenž na pozápasové tiskové konferenci nedokázal vysvětlit, jak se tento bodový výrok zrodil.


„Nemůžeme dovolit, aby se podobné chyby opakovaly. Všichni zápasníci investují spousty času a sil do své přípravy, aby je pak rozhodčí takhle poškodili. Nic proti Felderovi, je to dobrý bojovník, působí v dobrém týmu, ale myslím si, že jsme vyhráli minimálně dvě kola,“ uzavíral Alex Davis.


Další články