Sleduj nás

Dvořákův UFC debut v ohrožení: Brazílie řeší potíže s koronavirem!

Dvořákův UFC debut v ohrožení: Brazílie řeší potíže s koronavirem!

Počínaje středečním večerem pozastavila brazilská vláda školní docházku, všechny sportovní události, koncerty nebo další akce, na kterých by se mohli hromadit lidi. Tímto se snaží usilovně bojovat s nově objevenými případy koronaviru.

Dle oficiálního stanoviska byly všechny veřejné akce až do 16. března (pondělí) suspendovány. Po tomto termínu budou sportovní události opět povoleny, ale pouze za podmínky, že se budou konat bez diváků.

Co zajímá ovšem nás, to je UFC Fight Night 170, které se má konat tento víkend (14. března). Právě na tomto turnaji se má objevit i čerstvý český debutant David Dvořák, který se zde měl utkat s Brunem Silvou.

UFC bylo obeznámeno s vládním nařízením, a protože je příliš pozdě na to galavečer rušit, tak se snaží projednat výjimku. To, jak se situace vyvine, budeme postupně aktualizovat.


V současné chvíli to vypadá, že by se víkendový turnaj mohl uskutečnit bez diváků, potvrzené to však není.

V ohrožení je nejen turnaj, jenž nás čeká tento víkend, ale vesměs i všechny nadcházející, které se budou v drtivé většině případů konat na americké půdě. Jelikož už NBA dočasně zrušila zbytek své sezony a téže učinilo také NHL, bylo by jenom bláhové si myslet, že se to UFC vyhne.

Edit: UFC Fight Night 170 se nakonec bude konat za zavřenými dveřmi. Další turnaje jsou však stále ohroženy. O jejich budoucnosti se rozhodne po tomto víkendu. Další články