Sleduj nás

Dvořák už pomýšlí na soupeře s minulostí v UFC, ještě předtím však hodlá vypilovat pár nedostatků

Dvořák už pomýšlí na soupeře s minulostí v UFC, ještě předtím však hodlá vypilovat pár nedostatků

David Dvořák, nejlepší tuzemský zápasník ve své váze, nám o víkendu na Oktagonu 13 opět potvrdil svou kvalitu, když zneškodnil těžkého a dobře připraveného ukrajinského soupeře Arsena Taigibova (nyní 16-3-0). Následně vyjádřil své dojmy z uskutečněného zápasu.

„Jak mohl každý vidět, tak jsem byl přemotivovaný až na půdu. Na nástupu jsem utekl teamu a jediné, co mě zajímalo, bylo to ukončit. Z toho důvodu jsem v prvním kole vůbec nejel podle naší taktiky a šel jsem se prostě jen rvát. To se mi i v hodně situacích vymstilo, dost jsem i nakoupil úplně zbytečně. Je to pro mě velké poučení do příště a musím zapracovat na hlavě. Nechal jsem se hodně strhnout a soupeři to vyhovovalo,“ hodnotil „Killa Khroust“ na svém instagramu průběh utkání.


V druhém kole se však karty otočily. Oba zápasníci vstupovali do duelu s pořádně našlápnutou vítěznou sérií (12 výher pro Dvořáka a 11 pro Taigibova) a oba věděli, že série jednoho z nich bude ukončena. David se z úvodu dobře vzpamatoval, v druhém dějství vše napravil a navíc svého protivníka donutil odklepat.


„Do druhého kola jsem už byl trenéry naladěn přesně tak, jak jsem měl být od začátku. Klidný a vyrovnaný to celé otočit, jak jsem měl už v první kole. Díky tomu se mi podařilo vzít záda a i přes velký odpor soupeře minutu před koncem druhého kola to ukončit. Z tohoto zápasu si musím vzít hodně ponaučení, teď vím, že mám velké technické mezery, a proto se musím ještě v hodně věcech zlepšit. Pokud chci porazit Alberta (Ghazaryana) a po něm změřit síly s někým, kdo má za sebou UFC, tak se musím hodně naučit, a to chce čas. Mam skvělý team a oni mě připraví, já pro to udělám vše!“ dodával dobře naladěný český zápasník.


Další články