Sleduj nás

Dvořák: Můj soupeř je dobrý wrestler, ale není to žádný nesmysl, který by se nedal porazit

Dvořák: Můj soupeř je dobrý wrestler, ale není to žádný nesmysl, který by se nedal porazit

David „Undertaker“ Dvořák (17-3) se již nadcházející víkend představí na horké brazilské půdě, kde ho bude čekat premiérový zápas v UFC. Ten svede proti domácímu borci Brunovi „Bulldog“ Silvovi (10-4).

Pro čerstvého českého zástupce v řadách elitní MMA organizace půjde o velký debut. Jaký z něho má pocity? „Nervózní jsem jen tak lehce, spíš z těch organizačních věcí, protože je toho hodně. Ze zápasu ale nervózní nejsem, spíše se těším. S celým týmem si to chci užít. Příprava byla kratší. Ale objezdil jsem toho hodně. Byl jsem v Praze, Brně, Londýně. Takže si myslím, že jsem připravenej,“ uvedl pro sport.tn.nova.cz bojovník z muší váhy.


Rady mu dával i sám Karlos Vémola, v jehož klubu (London Shootfighters) David strávil několik dnů přípravy. „Dával mi pár rád ohledně toho, jak bojoval v Brazílii, ale spíše jsme se bavili o marketingu. Pokud chci MMA pomoc, což já chci, tak musím udělat vše proto, abych byl co nejvíce mediálně vidět,“ prozradil těsně před odletem redakci TV Nova.

Do prvního souboje vstoupí královehradecký rodák proti soupeři, který v UFC odmlátil zatím jen jeden zápas. Ten prohrál ve třetím kole na submisi. Jeho kvality i tak ovšem nelze podceňovat. „Soupeř je dobrej wrestler, ale není to žádný nesmysl, který by se nedal porazit, a my tam jedeme vyhrát před limitem,“ nastínil Dvořák, jehož motivaci možná trochu brzdí výběr prostředí. „V Brazílii jsem nikdy nebyl. Vždy jsem si říkal, že to je zem, kterou nikdy nechci navštívit. Je to země, kde je hrozně vysoká kriminalita. Není tam nic, co by mě lákalo. Teď je tam období dešťů. Časový posun jsou čtyři hodiny plus nadmořská výška je okolo tisíce metrů, takže by ta aklimatizace měla být do pár dnů v pohodě,“ uzavřel na webu sport.tn.nova.cz Dvořák.Další články