Sleduj nás

Dva Khabibovi kolegové ruší své zápasy v UFC. Bude Orel další?

Dva Khabibovi kolegové ruší své zápasy v UFC. Bude Orel další?

Jak se asi dalo předpokládat, myšlenky na zápasení jsou momentálně tím posledním, co bojovníci z Dagestánu ve své hlavě mají.

Po náhlém odchodu uznávaného trenéra Abdulmanapa Nurmagomedova, který jen v sambu vychoval osmnáct světových šampionů, se jeho žáci, přátelé a rodina semkli, aby ho vyprovodili na jeho poslední cestě.

UFC momentálně míří na čtyři turnaje na ostrov Yas v Abú Dhabí, kde měli figurovat Umar Nurmagomedov (12-0) a Tagir Ulanbekov (10-1). První jmenovaný je Khabibovým bratrancem, druhý tréninkovým parťákem.


Že oba dva vystupují ze svých debutových zápasů v rámci nové organizace, o tom nás informoval novinář Denis Geyko pracující pro ruský server RTSportNews. Samo UFC by tuto zprávu mělo ještě oficiálně potvrdit, nicméně Aaron Bronsteter už stihl odhalit, že Tagira 18. července nahradí Malcolm Gordon.


Co se Khabiba týče, i on minimálně na pár dní upustil od svých tréninkových povinností a tráví čas s rodinou. Osobně mu přijel upřímnou soustrast vyjádřit i prezident Čečenské republiky Ramzan Kadyrov. Abdulmanap byl velice uznávaným trenérem, jenž vychoval více šampionů, než sami známe.

V současné chvíli se spekuluje, zdali Khabib neukončí kariéru, nebo jestli bude bojovat v otcově odkazu. Odpověď na tuto otázku zatím neznáme.


„S tátou za zády jsem se cítil jako lev, nic mě nemohlo porazit,“ přiznával jindy neomylný král divize lehké váhy UFC. „Děkuji Kadyrovovi za pomoc, kterou nám poskytl, když mého otce převezl do moskevské kliniky. Plány Nejvyššího bohužel nejdou změnit,“ smutnil.


Další články