Sleduj nás

Dva boje navíc proti Cormierovi by byly skvělým způsobem, jak srazit jeho sebevědomí, říká Jones

Dva boje navíc proti Cormierovi by byly skvělým způsobem, jak srazit jeho sebevědomí, říká Jones
Současný šampion v těžké a zároveň polotěžké váze Daniel Cormier zažíval po odchodu Jona Jonese z profesionální scény skvělé období, avšak nyní, než odejde na odpočinek (jak DC pomalu plánuje), bude muset vyřešit ještě jeden nelehký úkol - porazit muže, který z něho málem dvakrát vytloukl duši.

A tím mužem není jen tak někdo. O Jonesovi můžeme říct, že doposud nepoznal hořkost porážky, protože ta jedna prohra, jež na svém kontě má, přišla z roku 2009 v souboji s Mattem Hamillem, jehož téměř dvoumetrový silák povalil k zemi, kde jej následně zavalil řadou nedovolených úderů (lokty). Následně byla výhra přiřazena soupeři, který v duelu neměl vůbec navrch.

„The Bones“ je svým způsobem provokativní týpek, avšak také velice silný fighter, jemuž byste neradi čelili. O jeho kvalitách se rovnou ve dvou případech přesvědčil současný dvojnásobný šampion Daniel Cormier, který mu v obou ostrých zkouškách podlehl. Druhý souboj, co byl na programu 29. července 2017, mu byl následně odebrán z jeho kolonky proher, neboť se Jones musel na nějaký čas odebrat z bojové scény, protože mu v těle byla nalezena zakázaná látka (anabolické steroidy).

NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!


Jon Jones sice nechápal, jak se mu náhle tato látka objevila v moči, ale pak jen sklopil hlavu a svůj trest přijal. V době své absence ovšem nelenil a připravoval se na návrat, který by měl nadejít (doufejme) co nevidět, jelikož ve hře je stále redukce původního čtyřletého trestu. Jedenatřicetiletý bojovník je více než připraven a už jenom čeká na své zařazení do zápasové listiny.

„Abych udělal tečku za celou tou situací se steroidy, nikdy jsem je nebral,“ reagoval Jones pro RT Sport.


„Věřím sice, že se něco v mém těle našlo, ale určitě to nebylo mou vinou a určitě to bylo opravdu minimální množství, z něhož by nikdo nemohl profitovat,“ pokračuje.

(V podobné situaci se momentálně nachází i hokejový obránce Nate Schmidt z Las Vegas Golden Knights. I jemu byly v těle nalezeny zakázané látky, za něž dostal dvacetizápasový trest. Samotného hráče se přitom zastal i celý klub, jenž pevně věří v jeho nevinu. Nejen díky tomuto případu rostou v poslední době pochybnosti o kvalitě prováděných testů.)

„Jsem rád za Cormiera, co se mu povedlo. Neměli bychom nedoceňovat něčí úspěchy, avšak stále věřím, že můj čas ještě přijde a bude jednat o velkolepou show,“ naráží na třetí duel se současným šampionem.


„Myslím si, že kdybych ho dal potřetí, něco by to muselo udělat s jeho sebevědomím už. Mým cílem je ho porazit jak v divizi polotěžké váhy, tak posléze i té těžké,“ říká odhodlaně.

„Jakmile ho dám potřetí, ve čtvrtém duelu si nebude věřit už vůbec. V souboji těžkých vah bude v totálním rozpoložení a nebude záležet ani na tom, jak moc tvrdě bude trénovat,“ vysvětluje svůj názor. „Jsem o něco mladší než on, trénuji o něco tvrději a o něco déle,“ zakončuje.

Velikou otázkou je, kdy to všechno nadejde a kdy uvidíme tato slova v akci. Nedávno nám bylo řečeno, že byl The Bones očištěn a možná se vrátí na scénu ještě před koncem roku, ovšem patrně se jednalo o unáhlené a především ze strany UFC nepotvrzené spekulace. Jones se sice může dočkat redukce trestu, ale nedokáže se přesně předpovědět kde, kdy a jak to bude. Nezbývá nám tedy nic jiného, než čekat.

Další články