Sleduj nás

Drtivý propad v žebříčku! Tyson Fury už není nejlepší těžká váha světa, předskočil ho i Joshua

Drtivý propad v žebříčku! Tyson Fury už není nejlepší těžká váha světa, předskočil ho i JoshuaFoto: Top Rank

Zápas s Francisem Ngannou pro něho má drtivé následky. I když jej Tyson Fury vyhrál, v žebříčcích se propadl.

Nejprve to byla ESPN, která oznámila, že se v jejím žebříčku Gypsy King (i navzdory výhře) propadl o čtyři příčky. Mnohem hůře ovšem britský šampion dopadl v hodnocení světoznámého portálu BoxRec, kde jej předskočil dokonce i jeho krajan Anthony Joshua.

Dle nové aktualizace žebříčků již Tyson Fury není nejlepší těžkou vahou světa, za kterou byl ještě před duelem s Francisem Ngannou považován. Nyní je těžkotonážní jedničkou Ukrajinec Oleksandr Usyk, jemuž (dle někoho možná překvapivě) dýchá na záda Anthony Joshua. Tyson Fury se propadl až za tuto dvojici.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Jak si vysvětlit Joshuův posun vzhůru? Pravděpodobně za to mohou ty dvě po sobě jdoucí výhry, které získal nad Jermaine Franklinem a Robertem Heleniusem. Fury oproti tomu rok absentoval, a když se ukázal v ringu, tak měl co dělat, aby porazil kamerunského debutanta Francise Ngannoua, který byl opravdu značným papírovým outsiderem.

Horší pro Furyho je i ta skutečnost, že mu po tomto hrůzostrašném výkonu příliš lidí nevěří. V plánu je sice jeho sjednocující souboj s Oleksandrem Usykem, ovšem papírové předpoklady mu už nejsou tak nakloněny, jako byly ještě před měsícem.


„Možná se na Tysonovi podepsal věk. Možná ho jen Francis překvapil svými dovednostmi. Těžko říct, co za tím vším vězí. I Superman ovšem jednou přijde o své schopnosti a tohle je pro Tysona možná zlomové období,“ zapřemýšlel slavný trenér Teddy Atlas v rozhovoru pro iFL TV.

Po Furyho fiasku si musel otevřít ústa i Joshuův promotér Eddie Hearn. Ten upozornil na to, jak je Gypsy King ve skutečnosti „amatér“ a jak bylo jen otázkou času, než se na to přijde.

„Tysonův duel s Francisem jen potvrdil to, co tu říkám celou dobu. Je to ryze průměrný boxer, který si vybíral soupeře a měl ohromné štěstí. Jediný lepší protivník, kterému čelil, je Deontay Wilder, ale to je stále boxer, který sází jenom na jednu věc. Anthonymu Joshuovi se vždy vyhýbal, protože věděl, že by odhalil jeho slabiny. Tak, jako je odhalil Francis Ngannou,“ pověděl Hearn rovněž pro iFL TV.​


Dodatek: Deontay Wilder v žebříčcích evidován není, protože není veden jako aktivní boxer. 


Další články