Sleduj nás

Dostal jsem velice zajímavou nabídku k návratu, přiznal Khabib. Šance opět zůstala nevyužita

Dostal jsem velice zajímavou nabídku k návratu, přiznal Khabib. Šance opět zůstala nevyužitaFoto: UFC

Khabib Nurmagomedov byl jedním z lidí, které si Dana White přál dosadit na jubilejní turnaj UFC 300. Se svými snahami o Orlovo opětovné vzlétnutí ale neuspěl.

Khabib býval nejlepším zápasníkem lehké váhy a dle mnohých i jedním z nejlepších celé historie UFC. Svou kariéru završil se skóre 29-0, aniž by se to snažil zakulatit.

Důvodem Orlova odchodu ze scény byl náhlý skon jeho otce Abdulmanapa, který svou pevnou rukou v Dagestánu vychoval několik velice kvalitních bojovníků, z nichž se mnozí dokonce stali i šampioni. Jeho syn tomu byl příkladem.


„Můj otec byl hlavním důvodem, proč jsem se začal věnovat bojovým sportům. Nebýt jeho, hrál bych nejspíše fotbal, ke kterému jsem měl a dodnes mám největší vztah. Táta ale řekl ‚Budeš bojovníkem‘, a tak jsem se jím stal,“ vzpomíná Khabib.

„Za všechny své úspěchy vděčím svému otci. Šel jsem cestou, kterou mi on vytyčil. A když už tu nebyl, nemohl jsem na ní pokračovat. V říjnu 2020 jsem si dal poslední zápas, abych uctil jeho památku. Tu výhru jsem mu věnoval a od té doby už nebylo žádného Khabiba,“ líčil.


Vidět takovou dominanci v MMA není zrovna obvyklé, a proto se Orla pravidelně někdo snažil vytáhnout z důchodu. Naposledy tomu bylo před pár dny pro turnaj UFC 300. Ani tato pobídka se ovšem nesetkala s úspěchem.

„Mám se svým manažerem (Ali Abdelaziz) dohodu. Všechny pracovní povinnosti řeší on, mně se nikdo nedovolá. Řekl jsem mu, že ať už mu bude volat kdokoliv a nabízet cokoliv, tak mě z důchodu nevytáhnou. Na této skutečnosti se nikdy nic nezměnilo a nikdy nic nezmění, “ prozradil Nurmagomedov portálu MMA Junkie.

„Občas se někde objevím, abych podpořil své kluky (Islam, Umar, Usman atd.), ale jako zápasník jsem dávno skončil. A že stále aktivně trénuji? Na tom nevidím nic špatného. Od dětství jsem prakticky nic jiného neznal. Cvičení podporuje zdravého ducha,“ vysvětlil Khabib závěrem.Další články