Sleduj nás

Do statusu elitního boxera měl Joshua vždy daleko, řekl Fury a vysvětlil proč

Do statusu elitního boxera měl Joshua vždy daleko, řekl Fury a vysvětlil pročFOTO: TOP RANK

Anthony Joshua byl ještě před třemi lety považován za jedničku těžké váhy boxu, dle Furyho ale nikdy špičkovým zápasníkem zrovna nebyl. 

„AJ“ vládnul federacím IBF, IBO, WBA a WBO, než mu pásy odňal Andy Ruiz, od něhož je později získal zpátky, aby mu je následně vzal Oleksandr Usyk. Oba tito borci ukázali, že je Anthony také jen člověk, který však z toho boxerského pohledu vykazuje jisté nedostatky. 

„Mluvím o tom už dlouhou dobu. Vše bylo jen otázkou času, než se to provalí i veřejně. Anthony Joshua byl mediální figurkou. Matchroom Boxing potřeboval pohlednou postavičku, kterou si bude hýčkat a bude na ní stavět své promo, aby si diváci kupovali lístky a přenosy,“ rozpovídal se Tyson Fury pro server SPORTbible.


„Chtěl jsem s ním zápas, protože byl skvěle vypromovaným boxerem a my bychom v Británii udělali největší show. Není ale divu, že mě Joshua vždy odmítal. Jak on o mně říká, že jsem průměrný a vypasený boxer, tak já říkám, že on je pod tím levelem průměrnosti a s jedním prasetem už prohrál (Andy Ruiz, červen 2019). Tihle lidé, co se bojí úderu, se nikdy nestanou vrcholnými sportovci, to je holý fakt. Jen se podívejte, kolik let Joshua odmítal Wildera,“ přikládal Fury pod kotlem. 

„Správný boxer musí mít srdce a dobře nastavenou hlavu. Joshuu stačilo trefit a už panikařil. Nevěděl, která bije. Porazil ho malý obtloustlý klučina bez regulérní přípravy. Na nějaký dvoutýdenní short notice nastoupil. Porazila ho dokonce i střední váha, dvakrát. V každém z těchto zápasů nám ukázal svoje nedostatky,“ líčil Fury. 


„Já se o zápas s ním pokouším od roku 2017. Teď je to sedmý rok a konečně to vypadá, že k něčemu takovému dojde. Jeho Excelence Turki Alalshikh by rád promoval mých nadcházejících deset zápasů a s Joshuou se počítá hned po Usykovi. Takže se nemůžu dočkat,“ dodal současný šampion federace WBC. ​


Další články