Sleduj nás

Do roka chceme vyprodat O2 arenu! říká moderátor české verze fackovací soutěže

Do roka chceme vyprodat O2 arenu! říká moderátor české verze fackovací soutěže
Facky létaly v Rusku, začínají létat v USA a co nevidět budou létat i v Česku. „Chceme do roka a do dne vyprodat O2 arénu. To je náš sen!“ tvrdí moderátor nově vzniklé organizace.

RedFace! Tak zní výstižný název českého pojetí originální ruské soutěže, jejímž cílem je jedním úderem otevřené dlaně uspat soupeře anebo jej donutit odstoupit. V praxi to převážně funguje tak, že hod mince určí, který z dotyčných začne, a následně už musí vložit všechnu sílu do jedné facky, která v tom lepším případě rovnou uspí soupeře. Každá organizace si pochopitelně může upravovat pravidla dle své libosti.

Tato bizarnost trochu paradoxně působí dobře na diváky, což je důvodem, proč se ji rozhodl v Americe rozjet sám šéf slavné UFC Dana White. Častokrát říkal, že tento sport, dá-li se to za sport vůbec považovat, trumfne i MMA zápasy. A jeho slov se zjevně chytili i další.


Na české půdě bude turnaje v tomto stylu pořádat asociace zvaná RedFace. Jejím moderátorem se přitom stal Michal Kavalčík, který ihned v seznamovacím rozhovoru pro deník Sport potvrdil velké plány.

Organizace RedFace


„Chceme do roka a do dne vyprodat O2 arénu. To je náš sen. Takže půjdeme malými krůčky směrem vzhůru. Uvidíme, zdali se nám to povede do roka a do dne, ale bylo by to hezký, a to je náš velkej sen!“ řekl Kavalčík s tím, aby se lidé mylně nedomnívali, že jde o snadnou soutěž. „To v žádném případě!“

„No, ono to vypadá, že to je samozřejmě velmi jednoduchá disciplína. Myslím si, že se přihlásí spousta účastníků, kteří třeba jsou takoví ti, jak bych to řekl, víkendoví návštěvníci fitness centra. Makají na sobě, mají neskutečný bicáky, tricáky a chtěli by možná v tomhle sportu něco dokázat. Určitě to čtenáři znají z různých videí z východu. Ale taky z Ameriky. Takže fackovaná má velkou tradici. Ale já myslím, že když tady můžou lítat flákance ve sněmovně, proč by nemohly lítat za jeden milion profesionálně pěkně někde v hale.“


Další články