Sleduj nás

Do roka chceme vyprodat O2 arenu! říká moderátor české verze fackovací soutěže

Do roka chceme vyprodat O2 arenu! říká moderátor české verze fackovací soutěže
Facky létaly v Rusku, začínají létat v USA a co nevidět budou létat i v Česku. „Chceme do roka a do dne vyprodat O2 arénu. To je náš sen!“ tvrdí moderátor nově vzniklé organizace.

RedFace! Tak zní výstižný název českého pojetí originální ruské soutěže, jejímž cílem je jedním úderem otevřené dlaně uspat soupeře anebo jej donutit odstoupit. V praxi to převážně funguje tak, že hod mince určí, který z dotyčných začne, a následně už musí vložit všechnu sílu do jedné facky, která v tom lepším případě rovnou uspí soupeře. Každá organizace si pochopitelně může upravovat pravidla dle své libosti.

Tato bizarnost trochu paradoxně působí dobře na diváky, což je důvodem, proč se ji rozhodl v Americe rozjet sám šéf slavné UFC Dana White. Častokrát říkal, že tento sport, dá-li se to za sport vůbec považovat, trumfne i MMA zápasy. A jeho slov se zjevně chytili i další.

Na české půdě bude turnaje v tomto stylu pořádat asociace zvaná RedFace. Jejím moderátorem se přitom stal Michal Kavalčík, který ihned v seznamovacím rozhovoru pro deník Sport potvrdil velké plány.

Organizace RedFace


„Chceme do roka a do dne vyprodat O2 arénu. To je náš sen. Takže půjdeme malými krůčky směrem vzhůru. Uvidíme, zdali se nám to povede do roka a do dne, ale bylo by to hezký, a to je náš velkej sen!“ řekl Kavalčík s tím, aby se lidé mylně nedomnívali, že jde o snadnou soutěž. „To v žádném případě!“

„No, ono to vypadá, že to je samozřejmě velmi jednoduchá disciplína. Myslím si, že se přihlásí spousta účastníků, kteří třeba jsou takoví ti, jak bych to řekl, víkendoví návštěvníci fitness centra. Makají na sobě, mají neskutečný bicáky, tricáky a chtěli by možná v tomhle sportu něco dokázat. Určitě to čtenáři znají z různých videí z východu. Ale taky z Ameriky. Takže fackovaná má velkou tradici. Ale já myslím, že když tady můžou lítat flákance ve sněmovně, proč by nemohly lítat za jeden milion profesionálně pěkně někde v hale.“

Další články

Rozdáváme všem 1 000 spinů

Exkluzivní akce jen 28. ledna! Zaregistruj se u Betana, získej sázku zdarma 1 500 Kč bez protočení a k tomu 400 free spinů. Ideální před Ligou mistrů.

Rozdáváme všem 1 000 spinů

Odmítl luxusní auto za 4,5 milionu. Muradov prozradil, proč raději bral hotovost

Tři soupeři padli během jediného večera, na kontě mu přistála tučná suma namísto luxusního vozu, přesto myšlenky Makhmuda Muradova míří zpět do české klece. „Čekám na Ondru, jestli mi dá nějakou nabídku, když pro mě něco bude mít, beru to,“ vzkázal jasně uzbecký bojovník promotérovi Ondřeji Novotnému s tím, že nehodlá sedět v koutě.

Odmítl luxusní auto za 4,5 milionu. Muradov prozradil, proč raději bral hotovost

Clash už mu drží místo. Le Sy promluvil o nabídce pro odsouzeného Růžičku

Tadeáš Růžička sice momentálně vyměnil záři reflektorů za šedou realitu vězeňské cely, avšak svět bojových sportů na něj rozhodně nezapomněl. Zatímco si odpykává trest za sérii násilných prohřešků, venku se již pečou plány na jeho velkolepý návrat. Promotér organizace Clash of the Stars Tomáš Le Sy otevřeně přiznal, že jakmile se brány věznice otevřou, na stole bude ležet lukrativní nabídka.

Clash už mu drží místo. Le Sy promluvil o nabídce pro odsouzeného Růžičku