Sleduj nás

Do konce kariéry mi chybí tři zápasy, odhalil Spider. Adesanya, McGregor a …?

Do konce kariéry mi chybí tři zápasy, odhalil Spider. Adesanya, McGregor a …?

I přes svůj pokročilý věk (43 let) má stále velké plány, které zahrnují jen ta největší bojová jména. První soupeř již byl odhalen, další dva jsou stále předmětem vyjednávání.

Slavný Anderson Silva se během UFC 234 (10. února) představí na horké australské půdě, kde se utká s nadějným a v oktagonu zatím neporaženým Israelem Adesanyou. Bookmakeři tuto bitvu vidí celkem jasně, přesto udatnému Spiderovi nechybí motivace, aby ji zvládnul. „Pokud vyhraji, zajistím si zápas o titul,“ ví moc dobře.

Anderson Silva přemýšlí o konci kariéry


Totéž tvrzení by mohlo platit i ze strany jeho nigerijského protivníka, jenž se nechal slyšet, že svou „dětskou“ legendu nebude šetřit. „Je to jako zápas Michaela Jordana s LeBronem Jamesem, tohle si nikdo nebude chtít nechat ujít,“ pravil devětadvacetiletý borec.

Až se tento zápas uskuteční, před slavným Spiderem budou stát už jenom dvě výzvy. V případě úspěchu se postaví proti vítězi z titulové bitvy Whittaker - Gastelum, avšak v případě neúspěchu se obrátí na další dva ze svých cílů.


A my už všichni dobře víme, že tím dalším je Conor McGregor. „Stále na něj čekám. Mluvil jsem s Danou Whitem, aby ten souboj protlačil, ale on mi místo toho přislíbil titulovou výzvu. To byla věc, co jsem nemohl odmítnout, ale řekl jsem mu jasně: ‚Conor je další‘. Vyzval mě a teď musí svému slovu dostát,“ vysvětloval.

Počítáme-li dobře, pak tu máme dva scénáře: Adesanya a po něm Whittaker/Gastelum a poté McGregor, nebo Adesanya a ihned po něm McGregor. Stále nám však zbývá odhalit to případné třetí jméno, které by přišlo v úvahu, kdyby Silva ve své „předtitulové“ bitvě neobstál.


„Tím posledním, s kým bych se rád utkal, je Nick Diaz. V celé své kariéře jsem nikdy nikoho nevyzval, vždy jsem nechal věcem volný průběh. Adeseyna mi byl nabídnut, McGregor mě vyzval, ale výsledek Diazova zápasu byl zrušen. Nick má v UFC také své místo, je součástí jeho historie, proto si myslím, že by bylo bezva si to zopakovat,“ přiznal slavný Spider.


Další články