Sleduj nás

Dluhy, ignorace a nakonec jen zklamání. Metody a přístup XFN donutily další hvězdy opustit pole

Dluhy, ignorace a nakonec jen zklamání. Metody a přístup XFN donutily další hvězdy opustit pole

Je to sotva pár dní, co Petr Kareš v živém rozhovoru uvedl, že pokud tu někdo tvrdí, že nedostal zaplaceno, pak je to pouze advokát pana Vémoly. Všem ostatním zápasníkům buďto peníze přišly, nebo s nimi byl domluven tzv. „splátkový kalendář“. Proč tedy ale přeci jen po vzoru Terminátora XFN opustil i David Dvořák a Alexander Cverna?

Když se řekne XFN, ještě donedávna to byla světová značka, která toužila po tom stát se největší nejen na tuzemské scéně, ale i napříč celou Evropou. Jak ovšem plynul čas, tyto tužby převyšovaly hranice lidských možností, načež se celá organizace začala nořit do stále větších a větších finančních problémů, z nichž už je teď pomalu jisté, že nepovede cesta ven.


Rozhodně nikomu žádný úpadek nepřejeme, avšak s podobným vyústěním situace musíte počítat (a budeme-li opět citovat uznávaného sudího Jakuba Müllera) zrovna v případech, vedou-li vaši společnost lidé, kteří touží po tom mít turnaje jako KSW, ale neuvědomují si, že k tomu nemají velice potřebné finanční zázemí.

Jakub Müller o stinné stránce českého MMA: To, co se děje v XFN, jsem v životě nikde jinde neviděl


My jako Top-Fight jsme na tyto problémy upozorňovali ještě před Vánoci, ovšem tehdy bylo všechno ještě moc růžové, aby tomu mohl někdo uvěřit. Později se však začalo ukazovat, že když dáte 8 milionů korun za zápas dvou „hudebních“ hvězd (Marpo (3) a Rytmus (5)), přičemž vaši zápasníci (ale i rozhodčí) za mnohem menší plat nedostanou nic, pak víte, že je někde problém a že se proti tomu dříve nebo později někdo ohradí.

Prvním, kdo vylezl z ulity a řekl si jednoho dne velké a razantní NE, byl Karlos Vémola, jenž během několika tiskových konferencí vysvětlil, jak dlouho o odchodu uvažoval. Nejednalo se o rozhodnutí, co můžete učinit za den. Ve své podstatě tu kromě neplnění finančních závazků ze strany organizace byl i problém v komunikaci. Bohužel v té komunikaci, která je velice důležitá, záleží-li vám na štěstí vašich „zaměstnanců“.


Kareš navrhuje Vémolovi: Pojďme se domluvit, že odmlátíš dva zápasy za XFN. Potom si jdi, kam chceš

Zápas s Kinclem? Chcete, abych zase bojoval zadarmo? Nejsem to já, kdo neplnil podmínky, kontruje Vémola

Naneštěstí ani odchod největší ikony XFN neotevřel promotérovi Petrovi Karešovi oči, který se držel svého tvrzení, že jeho společenství žádné dluhy nemá, a pokud ano, tak má vymyšlený systém, jak se z toho začarovaného kruhu dá dostat. Bohužel ale tuto cestu viděl jenom on sám, protože každý člověk, s nímž jsme se bavili nebo který napsal svůj názor na sociálních sítích, upozorňoval na to, že hlavní potíže vázly mimo jiné také v komunikaci. Nicméně i tato část je logická - proč vyjednávat s někým, kdo po vás chce furt nějaké peníze? Ačkoliv na ně má nárok…


Srdce věrného fanouška bojových sportů musí v takovém případě pukat, protože celé roky vkládalo naděje do společnosti, která se celou dobu jenom přetvařovala a ve své podstatě nám i lhala. Co je však nejhorší, že kvůli záchraně své kůže kolikrát i hazardovala se zdravím svých svěřenců.

Konec všem konspiračním teoriím. Petr Kareš není dobrý člověk a XFN dluží peníze, kam se jen podívá

Voda se tedy začala vařit, hrnec již přetéká a vše vyústilo dalším (ne)čekaným koncem druhé klíčové postavy. David Dvořák - hrdina, jehož jméno bylo kolikrát spojováno i s UFC a jenž se momentálně nese na vlně jedenácti vyhraných duelů za sebou - poukázal na chyby opět v tom samém problému. „Bohužel mi XFN dluží značnou část peněz ze zápasů a provizí, o které jsem je mnohokrát prosil a psal jim.“

Celý příspěvek, v němž David mluví o svém odchodu, naleznete na jeho facebooku. My z jeho emotivního vzkazu můžeme poukázat ještě na následující: „Pro mě je každá koruna do přípravy nesmírně důležitá a tato částka byla pro mě natolik velká, že jsem nedostal jinou možnost a byl jsem nucen odstoupit od smlouvy. Špatných věcí je v XFN mnoho, ale třeba je tyto všechny události namotivují správným směrem dělat dobře svoji práci.“

A aby tomu nebylo málo, nakonec z XFN odstoupil i Alexander Cverna, jenž se podobně připravoval na svůj zápas 16. března v Brně. I jeho důvody jsou více než logické, vadila mu špatná komunikace a především neplnění slibů ze strany společnosti. Prostřednictvím MMA news si postěžoval na to, že kdyby mu lidé kolem něho nezařídili reklamu, pak se na něj XFN zvysoka vykašle.

„Myslím, že v rámci možností se o to snažím, ale dělám to taky pro dobrý pocit, který mi Vy berete. Nikde o mě není zmínka, a kdyby lidi kolem mě mi reklamu nedělali, tak o mém zápase nikdo neví. Jsem vyloženě zklamaný, demotivovaný a ruším tedy naší spolupráci i aktuální zápas. Nemám už v hlavě důvod do něj nastoupit. Chtěl bych se Vám omluvit za aktuální situaci. Bohužel se naše vzájemné představy o spolupráci liší a jsem tedy nucen od souboje odstoupit. Připravuji se na každý zápas aktivně zvlášť, stojí mě to spoustu sil a peněz. Takže určitě toto rozhodnutí pro mě nebylo jednoduché, ale bez inspirace a dobrého pocitu se zápasit dát nedá.“


Další články