Sleduj nás

Divize bantamové váhy UFC si bude hledat nového krále, T.J. Dillashaw dostal roční stopku

Divize bantamové váhy UFC si bude hledat nového krále, T.J. Dillashaw dostal roční stopku

Velmi nečekané a pro někoho až neuvěřitelné zprávy se vyřítily na denní světlo během středečního odpoledne. Dnes již bývalý šampion bantamové váhy se preventivně vzdal svého žezla, a to z toho důvodu, že mu byl během lednového testu prováděného USADOU objeven pozitivní nález.

Vesměs se dá říct, že Dillashaw s předstihem učinil to, co by se za normálních okolností stejně stalo. Třiatřicetiletý rodák z Kalifornie byl prvním, kdo byl o této skutečnosti informován, což ho očividně dost zaskočilo, načež se okamžitě vzdal titulu a dodal, že bude usilovně pracovat na vyřešení celé situace.


„Všem mým fanouškům, rád bych byl první, kdo vám sdělí, že USADA i NYSAC ve vzorku z mého posledního utkání objevily nepříznivý nález. Slovy se nedá popsat to, co momentálně cítím, avšak já ani můj tým nebudeme mít klid, dokud se tahle situace nevyřeší,“ uváděl Dillashaw na svém instagramovém účtu.

„Se vší úctou k ostatním zápasníkům v divizi jsem informoval UFC, že zatímco budu ve výkonu trestu, tak se dobrovolně vzdávám titulu. Zároveň bych rád s předstihem poděkoval všem za podporu,“ dodával americký zápasník, který se naposledy v rámci muší váhy utkal Henrym Cejudem, jemuž podlehl ještě v prvním kole.


Dle zpráv, které nyní už oficiálně zveřejnila USADA, je Dillashaw suspendovaný na jeden rok z veškerého bojového dění. O jaký druh zakázané látky (a její množství) se jednalo, to nám bude odhaleno později.


Další články