Sleduj nás

Diaz vs. Chimaev? To je na podání žaloby, zlobí se UFC veterán

Diaz vs. Chimaev? To je na podání žaloby, zlobí se UFC veterán
Čím dál více lidí se staví proti bitvě, kterou UFC oznámilo. Khamzat Chimaev vs. Nate Diaz? To promotéři opravdu přestřelili.

„Dana White by se nad sebou měl zamyslet!“ To jsou slova, která vyslal do éteru bývalý zápasník, komentátor či pracovník UFC Dan Hardy. Ani jemu neuniklo, že Diazovi aktuálně končí v UFC smlouva, a tak z něho chce organizace co nejvíce vytěžit. Není to ale trochu sebevražedná mise? Postavit ho proti Chimaevovi?

„Mám z toho zápasu opravdu špatný pocit. Až se domnívám, že jsme došli do bodu, kdy bychom mohli začít uvažovat nad podáním žaloby. Rozhodně se mi to nezdá jako férový match up. Tohle je velmi krutá, krutá věc, kterou lze Diazovi jakožto veteránovi a legendě tohoto sportu udělat. Takový z toho mám pocit a mluvím přímo od srdce,“ uvedl Hardy.

Neutichající kritika UFC


Že tento duel nedává smysl, to řekly už mnohé významné osoby. Vedle Hardyho i Ariel Helwani, Daniel Cormier, Sean O’Malley nebo Michael Bisping.

„UFC oznámilo Nateovi, že musí přijmout zápas s Khamzatem Chimaevem, anebo podepsat novou smlouvu. UFC nechtělo, aby se Diaz loučil výhrou. Zcela naschvál mu dali mladšího wrestlera, kterého nemá šanci porazit,“ odhalil novinář Ariel Helwani.

„Víte, co mě na tomto zápase nejvíce fascinuje? Nejde o to, že se utká Nate s Khamzatem. Jde o to, že se utkají dvě přirozeně rozdílné váhy,“ poznamenal Michael Bisping v interview pro Barstool Sports.


„Chimaev je střední váha, ve veltru nemá co dělat. Silově bude mít nad Diazem navrch. Je větší, silnější, monstróznější. Tady UFC vážně přestřelilo. Ten fight nedává žádný smysl,“ míní.

chimaev zapas vyjadreni

Jen Dana White to vidí jinak


„Nesmíte si vymýšlet příběhy, které neexistují a které se nezakládají na pravdě,“ vyčinil Dana White novinářům. „Nate chtěl bojovat o titul. Chtěl šampiona Usmana. To byl jeho původní soupeř. Tak jsme mu dali Khamzata Chimaeva, který je typologicky velmi podobným soupeřem,“ vysvětloval.

„Na Diazovi mi skutečně záleží, mám toho kluka rád, a proto jsem se rozhodl mu vyhovět. Dali jsme mu ten největší možný zápas pro tuto chvíli. On s tím fightem souhlasil, podepsal ho, sám ho chtěl,“ kladl na důrazu.

Další články