Sleduj nás

Deontay Wilder se opřel do UFC legendy, která kritizuje jeho zájem přejít k MMA: Jsi jen podřadný člověk!

Deontay Wilder se opřel do UFC legendy, která kritizuje jeho zájem přejít k MMA: Jsi jen podřadný člověk!Foto: Top Rank

Deontay Wilder všechny překvapil svým úmyslem zkusit si MMA. Má na to vůbec vhodnou stavbu těla?

Aniž bychom se chtěli Deontaye nějak dotknout, oku člověka neunikne, že na těžkou váhu (ač boxeři častokrát v této oblasti nemají tolik svalů) má opravdu tenké nohy. Tyson Fury tomu říká slepičky nožičky a diví se, že se na nich Bronzový Bombardér vůbec udrží.

O to větší tedy pro lidi bylo překvapení, když se Wilder nechal slyšet, že by si rád zkusil MMA. Inspiroval se přitom bývalým těžkotonážním šampionem z UFC Francisem Ngannou, který už jednou debutoval mezi šestnácti provazy a nevedl si tam vůbec špatně. Alabamský knokautér mu tedy navrhl: „Pojďme udělat dvojzápas. Ty přijdeš ke mně domů a dáme si to v boxu. Pak půjdeme k tobě domů a dáme si to v MMA.“ Tím ovšem vyvolal spoustu negativních reakcí.


„Ty jsi blázen, Deontayi. Podívej se na sebe a svoje nohy. Opravdu si myslíš, že bys ustál byť jen jediný leg kick od Francise Ngannoua? Říkám ti, že dostaneš jeden kop a pak budeš litovat, že jsi tenhle nápad schválil. Však nemáš vůbec nic, čím bys Ngannouovi v MMA mohl konkurovat. I na té zemi by tě uválel jak nic. Nemáš žádné schopnosti. Vše, co děláš, je to, že trénuješ na ten svůj jeden úder. Ale tady vás rozhodčí od sebe odtrhávat nebude a nebude vás nechávat v postoji,“ upozorňoval jej Chael Sonnen ve svém podcastu.

Wilder si tuto odpověď nenechal líbit a prostřednictvím kanálu 78 Sports TV odpověděl. „A co je jako tohle za týpka? Pokud jste králem, nenasloucháte šepotu či nářku podřadných lidí. Takové názory mě vůbec nezajímají. Kolikrát o mně už někdo pochyboval a vždy jsem je vyvedl z omylu. Nějaký Sonnen kecá jen proto, aby lidé poslouchali jeho podcast, ovšem nám znalcům nemusí nikdo nic vysvětlovat. To, že si chci zkusit MMA, je jen má věc. Nevidím v tom žádnou slabost, spíše statečnost. A takový já už jsem,“ vysvětlil.Další články