Sleduj nás

Deontay Wilder potvrdil jméno svého příštího soupeře. Na jeho zápas si ještě počkáme

Deontay Wilder potvrdil jméno svého příštího soupeře. Na jeho zápas si ještě počkámeFOTO: TOP RANK

Bývalý šampion těžké váhy WBC v tom udělal jasno. Jeho příští soupeř je domluvený a termín vesměs také.

Dlouho se mluvilo o tom, že by se měl Deontay Wilder postavit do tzv. titulového eliminátoru federace WBC, díky čemuž by zvýšil svoje šance na čtvrtý zápas s Tysonem Furym. Nakonec se ale (možná i kvůli financím) alabamský boxer rozhodl jinak a upřednostnil dohodu s Anthonym Joshuou.

Jak potvrdil nejen promotér Eddie Hearn, ale nyní i sám Wilder, smlouva na tento britsko-americký zápas byla v podstatě již podepsána, nicméně to ještě neznamená, že se ho vážně dočkáme. Onen kontrakt totiž obsahuje speciální doložku, která nám říká, že z dohody sejde, pokud „AJ“ prohraje svůj další zápas, jenž se uskuteční už za pár dní v londýnské O2 Areně.


„Fight já vs. Joshua se uskuteční. Bude to tuto zimu, možná v lednu,“ odpovídal Wilder na dotaz reportérů z Boxing News, když zrovna po duelu Crawforda se Spencem podepisoval venku fanouškům trička. „Že Crawofrd vyhraje na KO, to jsem vážně nečekal, ale takový už je náš bojový byznys,“ okomentoval výsledek jednoho z nejočekávanějších soubojů tohoto roku.

Abychom ale příliš neodbočovali, podstatné pro nás bude datum 12. srpna, kdy se v Londýně střetnou Anthony Joshua s Dillianem Whytem. Pokud AJ vyhraje, pak není co řešit a vše půjde podle předem načrtnutého plánu. Kdyby ale vyhrál „The Body Snatcher“, tak by se opět vyhoupl k popředí žebříčku a nemohli bychom se divit, kdyby tu šanci bojovat s Wilderem dostal pak on.


Připomeňme si, že srpen bude celý nabitý samými boxerskými trháky. Po Crawfordovi se Spencem nás již tento víkend budou čekat Jake Paul s Natem Diazem. O týden později nastoupí již jednou zmiňovaní Anthony Joshua s Dillianem Whytem a tuto sérii doplní Oleksandr Usyk s Danielem Duboisem. Kdo by se chtěl na tyto taháky naladit, nechť si přečte predikce od naší tuzemské boxerské elity.

Zdroj: Boxing News


Další články