Sleduj nás

Deontay Wilder oživuje spory s Furym: Nemůžu toho šmejda vystát, je ostudou našeho sportu

Deontay Wilder oživuje spory s Furym: Nemůžu toho šmejda vystát, je ostudou našeho sportuFOTO: Shutterstock

Historie boxu si dost možná nepamatuje většího podvodníka, který navíc umí ovládat cikánské kletby, než je Tyson Fury.

Ten se totiž uchýlil k tomu nejhoršímu, k čemu se jen uchýlit lze, aby mohl vyhrát zápas nad dříve neomylným Deontayem Wilderem. Podplatil trenéra, podplatil rozhodčího, vycpal si rukavice železem, svému soupeři vhodil něco do pití, a aby toho nebylo málo, tak na něj navíc ještě seslal cikánskou kletbu.

„Řeknu to takhle, Tyson Fury je podvodník a na tom se nic nezmění. Možná jste mu na jeho lži naletěli, ale já nikoli. A věřím tomu, že ti, co se v tom umí orientovat, vědí, o čem hovořím,“ rozpovídal se Wilder pro ESNews.

„Ty podvody, kterých se Tyson dopustil, jsou ostudou celému našeho sportu. Jsou ostudou i jemu samotnému, protože přesně takhle si jej historie bude pamatovat,“ dával Wilder najevo své emoce, které jej ani po více než dvou letech neopustily.

Paradoxem je, že když se tato dvojice setkala na veřejnosti, tvářila se velice přátelsky. Dokonce se na sebe i usmáli a podali si ruce. To bylo však prý jenom na oko. 


„Já a Tyson jsme se potkali v Saúdské Arábii, kde jsme s úctou k pořadatelům (boxerské akce Jake Paul vs. Tommy Fury) netahali naše spory napovrch. To, jak jsem se ale před kamerami zachoval, ještě neznamená, že k Tysonovi necítím žádnou zášť. Pořád je to pro mě ta prolhaná, podvodnická krysa. Potkali jsme se na mírové půdě a zachovali se jako chlapi, ale jinak se nenávidíme,“ sdělil Wilder pro ESNews.


Další články