Sleduj nás

Demetrious Johnson si postěžoval na šéfa UFC a ve vzteku prozradil i finanční podmínky

Demetrious Johnson si postěžoval na šéfa UFC a ve vzteku prozradil i finanční podmínkyFOTO: UFC

Bezpochyby patří k jednomu z nejlepších bojovníků poslední dekády. Demetrious Johnson dominoval v UFC, kde skončil kvůli velmi podivné přestupové politice. Svoji výjimečnost ovšem dokazuje dál, a to v ONE Championship a i na turnajích v BJJ.

Sedmatřicetiletý Američan se již od roku 2018 pohybuje v asijské organizaci ONE Championship a je až úsměvné, když si dnes uvědomíme, že UFC dostalo na oplátku Bena Askrena. „Funky“ sice se štěstím udolal Robbieho Lawlera, ale poté následovaly dvě porážky od Masvidala a Maii. Askren poté ukončil svoji MMA kariéru a vedení UFC mohlo jen smutně koukat, jak Demetrious Johnson válí v ONE FC.

„Mighty Mouse“ má na svém kontě třicet zápasů, ve kterých odcházel pětadvacetkrát jako vítěz. V době své největší slávy držel v UFC sérii třinácti výher v řadě a naprosto dominantně vládl muší váze. Šéf organizace Dana White si ovšem svojí prvotřídní hvězdu příliš nehýčkal, o čemž svědčí i vyprávění Johnsona.


„Bojoval jsem s kýmkoliv mi řekli. Když jsem si ale za titulový zápas řekl o procenta z PPV, tak mi Dana vysvětli, že kluci z naší váhy na podobné věci nemají nárok. Potom podepíše chlapa, jako je CM Punk, který nic neumí a dám mu 500 000 dolarů základní plat a jako bonus procenta z PPV. Já tam osmkrát obhájil ten jejich zkurv*ný opasek a nic podobného nikdy nedostal,“ rozčertil se Johnson.

Asijský hegemon ONE FC si služeb „Mocného Myšáka“ cenní mnohem lépe, a také mu umožňuje startovat na turnajích v BJJ. Loni se tak Johnson vrátil z mistrovství světa v Brazílii se zlatou medailí v kategorii hnědých pásků. Letos na panamerickém šampionátu dokázal tento úspěch zopakovat, a navíc se přihlásil do kategorie bez rozdílu váhy. Zde dostal hned v úvodním kole 113 kilového soupeře, kterého donutil odklepat! Další dva zápasy pak vyhrál na body a podlehl až ve finále.

Zdroj: pasionmma


Další články