Sleduj nás

Děkuji všem svým fanouškům i organizaci OKTAGON. Je to můj druhý domov! prohlásil Mate Sanikidze po návratu na svobodu

Děkuji všem svým fanouškům i organizaci OKTAGON. Je to můj druhý domov! prohlásil Mate Sanikidze po návratu na svoboduFOTO: OKTAGON MMA

Jsou chvíle, kdy jde veškerá sportovní rivalita stranou a je potřeba se jasně vymezit proti bezpráví. Přesně to se stalo ve chvíli, kdy gruzínská policie rozehnala slzným plynem demonstraci a několik tisíc lidí vyjadřujících odpor proti kontroverznímu zákonu vzala do vazby. 


Tip: Dnešní UFC 300 s Jiřím Procházkou můžeš zdarma sledovat zde.

Jedním z nich byl i šampion Mate Sanikidze, kterému se okamžitě dostalo obrovské podpory z řad fanoušků, bojovníků i vedení organizace.

Nyní je, zdá se, příběh u svého šťastného konce. Vládní strana Gruzínský sen se po dvou dnech protestů rozhodla zákon o zahraničních agentech stáhnout a šampion OKTAGONu v pérové váze je nyní na svobodě. 


Na tu se dostal díky zaplacení kauce, a také mocné intervenci, kterou vyvinul například bojovník UFC Merab Dvalishvili. Maté nyní přes svůj instagramový profil vydal děkovné prohlášení, ve kterém nezapomněl ani na československé fanoušky.

„Ahoj všichni! Chci vám jen poděkovat za podporu! Obrovské díky gruzínským bojovníkům za neuvěřitelnou podporu! Dělá mi to radost a je mi ctí mít kolem sebe takové lidi! Miluji svou zemi, miluji, když vyvěšuji gruzínskou vlajku vysoko a chci to dělat pořád! Dělám to pro gruzínský lid a budu to dělat pořád. Ať budou Gruzínci kdekoli, budu tam také. Chci také vyjádřit obrovské díky československým a vůbec všem fanouškům po celém světě, OKTAGONu, prezidentům a bojovníkům, kteří mi projevili obrovskou lásku a podporu! Proto říkám, že je to můj druhý domov, když jsem tam s vámi všemi! Mám vás všechny rád! Váš šampion, Mate.“Další články