Sleduj nás

DC stále nemůže pochopit Jonesovu účast na UFC 235: Jsou teď snad steroidy součástí jeho smlouvy?

DC stále nemůže pochopit Jonesovu účast na UFC 235: Jsou teď snad steroidy součástí jeho smlouvy?

Není to tak dávno, co byl Jon Jones opět testován pozitivně, kvůli čemuž se UFC 232 přesunulo z Nevady do Kalifornie, a stejně si ho Dana White dovolil zařadit do další titulové bitvy. „Kde je tedy ta laťka a jak se to bude do budoucna řešit?“ zajímá Daniela Cormiera.

Šampion z těžké váhy možná zapomněl, že si Jon Jones nejprve musí projít další skupinkou testů, kterou pro něj přichystala nejenom Nevadská komise, ale vesměs má pravdu. UFC již delší dobu povoluje zápasníkům, co pro ně představují značný finanční zisk, „drobné“ prohřešky, a podobně to viděl i Dana White.

UFC 232 přesunulo z Nevady do Kalifornie


„Podle mě je Jones tím nejlepším zápasníkem, kterého jsme tu měli,“ nebál se veřejně přiznat svou náklonost k aktuálnímu držiteli pásu z polotěžké váhy. „Věřím mu, že je nevinný. Pokud se u něj ještě někdy něco najde, tak si ochotně proženu hlavou kulku,“ nezapomněl dodat, jak moc si je svým tvrzením jistý.

Daniel Cormier se tedy přidává do té skupinky převážně již vysloužilých bojovníků, co s UFC už husy nepasou (a že ani on sám už brzy nebude, neboť se chystá do důchodu) a zároveň se nebojí si otevřít pusu a projevit svůj názor. „Jsou snad teď metabolické steroidy nedílnou součástí Jonesovy smlouvy?“ ptal se před zraky novinářů.


„Jsem v té situaci, kdy se k tomu snažím přihlížet logicky, ale žádný závěr mi nedává aspoň nějaký smysl. Pokud má být tahle látka v jeho těle ještě několik příštích let, tak to může jedině znamenat, že to splňuje podmínky jeho dohody s UFC, tudíž při každém dalším testu bude vše v pořádku,“ pokračoval.

Daniel Cormier o UFC

Své zklamání ze strany organizace nezakrýval. „To je přesně ten typ věci, který mě znepokojuje, pokud se snažím uvažovat racionálně. Vůbec mi to nepřijde spravedlivé, protože kdokoliv, kdo teď bude s Jonem bojovat, si může být jistý, že tam před zápasem bude nějaký abnormální nález,“ naznačoval, aby si White začal nabíjet revolver.


Kam to všechno bude až pokračovat a kdo nakonec sesadí tu laťku zpátky do normálu? To je něco, na co nám nedokáže nikdo odpovědět, ba dokonce to může být demotivující i pro další zápasníky, kteří plánují kariérní posun, ale možná už sami začínají tušit, že i ostatní značky pomalu šlapou UFC na paty. Podobnou myšlenku se snažil vyslovit také Cormier, který raději začal brzdit, protože mířil už příliš daleko.

V poslední řadě zbývá jen vyřešit otázku, zdali bude uzavřena trilogie mezi ním a Jonesem. Doposud je jisté, že jak na Jona, tak i na Daniela čeká ještě jedna zkouška, po níž by snad už mohlo být definitivně jasno. Kdoví ovšem, zdali si to DC po těchto problémech ještě nerozmyslí. V každém případě, co nám potvrdilo i vedení, by ten potenciální souboj nebyl ve váze těžké, nýbrž v polotěžké. Cormiera momentálně dělí dva zápasy od důchodu, nerozhodne-li se na „stará kolena“ jinak.


Další články