Sleduj nás

David Kozma mluví o potenciálních soupeřích pro obhajobu v Oktagonu

David Kozma mluví o potenciálních soupeřích pro obhajobu v Oktagonu

Český šampion ve službách ruské MMA organizace odhalil pár informací o své budoucnosti. Ty nás mimo jiné odkazují i na to, kdy ho čeká další zápas na nepřátelském území a kdy se naopak vrátí před domácí obecenstvo.

David „Pink Panther“ Kozma (26-10) se naposledy postavil do nitra klece 4. května, když na body porazil nelehkého soupeře Alexeye Shurkeviche. Tímto skalpem si v Russian Cagefighting Championship (RCC) vysloužil smlouvu na více zápasů, přičemž ten druhý měl přijít již tento podzim. Jak už tomu ale bývá bohužel zvykem, objevily se komplikace, které první tři termíny posunuly.

„Plánovali jsme zápas v září, potom se přesunul na říjen, potom na listopad, teď tu je prosinec. Jsem v přípravě strašně dlouho a už mi z toho hrabe. Bohužel, ale takové je MMA,“ svěřoval se David Kozma v rozhovoru pro sport.cz, kde mimo jiné potvrdil, že se jeho zánět loktu, jenž ho vyřadil z říjnového termínu, hojí dobře.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Další zápas v rámci RCC by se tedy měl uskutečnit koncem roku. „14., nebo 21. prosince bych měl zápasit na RCC v Rusku,“ potvrzoval Kozma, jenž po novém roce rozhodně zpomalovat nehodlá. Následně totiž přijde příprava na obhajobu titulu velterové váhy v Oktagonu MMA. „Myslím, že titul bych měl obhajovat 16. března v Ostravě,“ podotýkal.


A kdo by mu mohl být soupeřem? „Kertesz, Wittner i Bryczek jsou ve hře. Původně jsem myslel ještě na Piráta, než přestoupil do XFN, ten to nejspíš nebude,“ odhaloval zkušený Pink Panther, který nezapomněl zmínit ještě jedno jméno, a tím je Makhmud Muradov. Ten ovšem odešel dříve, než se stihl Kozma na domácí půdu vrátit. „Ten zápas jsem hodně chtěl, mohl mě vyšvihnout. Když bych ho porazil, mohlo se ozvat UFC, takže mě mrzí, že tento zápas nevyšel a on šel do UFC dřív. Třeba se potkáme tam,“ dodával skrze sport.cz s mírnou nadsázkou.


Další články