Sleduj nás

David Dvořák jde se svými tipy proti proudu. Na UFC 249 bude věřit dvěma outsiderům

David Dvořák jde se svými tipy proti proudu. Na UFC 249 bude věřit dvěma outsiderům

Časné nedělní ráno nám po delší odmlce opět nabídne bohatou nadílku těch nejlepších MMA zápasů, v jejichž čele se můžeme těšit na ostrou štípanou mezi Tonym Fergusonem a Justinem Gaethjem. Jak se na tento a další duely dívá sedmadvacetiletý český zástupce z řad UFC?

„Ferguson dělá dobrý zápasy. Jde do toho hlava nehlava, mně se ale nelíbí. Osobně mám radši Gaethjeho, tomu budu fandit, i když je velký outsider,“ hodnotí ve výpovědi pro sport.cz David Dvořák, který si svůj debut v největší MMA organizaci odbyl v polovině března, když na body přemohl Brazilce Bruna Silvu.

ferguson_cejudo_ngannou_dvorak_ufc


A i s ohledem na to, že se Dvořák v těch nejnižších váhových patrech sám pohybuje, tak jej na této velmi nabité turnajové kartě nejvíce zajímá jiný souboj. „Nejvíce se těším na duel Henry Cejudo vs. Dominik Cruz. Tohle bude skvělá bitva. Cejudo je jasný favorit, Cruz čtyři roky nezápasil, ale on je pořád v tréninku, pořád pracuje, maká. Myslím, že bychom se mohli dočkat dobré show,“ zmiňuje.

A jak to bude vypadat naopak v té těžké váze, kde nás čeká eliminační utkání o dalšího titulového vyzyvatele mezi Francissem Ngannouem a Jairzinhem Rozenstruikem? „Nad touhle bitvou jsme přemýšleli, Francis dokáže udělat skvělý zápas, dokáže poslat nesmyslný granát, ale na druhou stranu umí i nudný zápasy. Myslím si, že prohraje. Ngannou bude stažený a bude se bát,“ domnívá se David Dvořák, se kterým bychom se v kleci mohli znovu vidět někdy v létě. A pokud mu bude štěstí nakloněno, bude to i na věhlasném bojovém ostrově UFC, o němž se teď dlouhou dobu mluví a jsou s ním spojena i veliká očekávání.


Vsaďte si na UFC 249 a sledujte galavečery online živě! Více informací zde.


Další články