Sleduj nás

Dánský Žralok Magard již kouše tréninkové dávky i se zlomenou čelistí

Dánský Žralok Magard již kouše tréninkové dávky i se zlomenou čelistí
Loňský rok nebyl pro Jonase Magarda příliš kariérně úspěšný. Prohra v boxerském zápase s Václavem Sivákem a nekonečné čekání na Filipa Macka vyvrcholilo zraněním v přípravě.

Magard přišel o šanci obhajovat svůj titul v bantamové váze pouhých deset dní před očekávaným turnajem v O2 areně. Nepřízeň osudu jej ovšem nezlomila a necelé dva týdny po operaci je zpět v tréninku.

Turnaj OKTAGON 38 byl pravděpodobně prokletý, protože neskutečná série zranění a smolných událostí překopala fight kartu od základů. Magard se díky zranění Karlose a následnému odstoupení Patrika Kincla dostal do hlavního taháku celé akce, aby z něj musel odstoupit díky prokopnuté lícní kosti.


„Zlomil jsem si lícní kost na třech různých místech a musel jsem podstoupit operaci. Navzdory tomu všemu jsem pořád chtěl bojovat. Trenér mě donutil jít na kontrolu do nemocnice, tam mi udělali CT sken obličeje a nemohli uvěřit tomu, co viděli,“ popsal osudový moment, který jej místo do zaplněné O2 areny poslal na operační sál.

Dánský Žralok se zákrok pokusil odložit, aby mohl nastoupit do zápasu, ale lékaři byli nekompromisní a donutili šampiona k okamžité operaci.


Rekonstrukce obličeje a usazení vpáčených kostí, to vše proběhlo bez problémů. Nyní po zhruba čtrnácti dnech se Magard pochlubil videem z tréninku, kde již pilně buší do lap.

„Jsem zpátky a opět lapy s trenérem. Nemám čas sedět a litovat se, jdu dopředu,“ poslal vzkaz svým fanouškům. Těch má sympatický borec spoustu i v České republice, kde zanechal svými výkony pozitivní dojem.

Ihned po boji o dočasný titul, který ovládl Američan Gustavo Lopez, se tak rozjely spekulace, kdy by mohl proběhnout sjednocovací duel.

"Jsem vážně nadšený, že se mi povedlo zde vyhrát. Díky moc za šanci, kterou jste mi dali, je skvělé tady být. Gilotina je má tajná zbraň. Když mohu, tak ji použiju. Jonase Magarda vůbec neznám, ale samozřejmě jsem připravený se s ním utkat. Když budu mít za sebou plný kemp, tak uvidíte, čeho všeho jsem schopný,“ souhlasil UFC veterán Lopez s atraktivním duelem. Nyní je tedy vše otázkou Magardova zdraví. Aktuální video dává naději na velmi brzký návrat.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články