Sleduj nás

Daniel Cormier predikuje, jak dopadne titulová bitva mezi Blachowiczem a Adesanyou

Daniel Cormier predikuje, jak dopadne titulová bitva mezi Blachowiczem a Adesanyou

Bývalý šampion polotěžké či těžké váhy se rozhodl udělat rozbor velmi očekávané bitvy mezi Adesanyou a Blachowiczem. 

Střety dvou šampionů budí vždy spoustu pozornosti a jinak tomu není ani nyní. Cormier, který kdysi polotěžké váze vládl, bude nyní přihlížet tomu, jak se dva špičkoví borci v této divizi utkají o mistrovský pás. Vyhrají bohaté zkušenosti často podceňovaného polského veterána Jana Blachowicze, anebo bude úspěšnější precizní nigerijský postojář Israel Adesanya?

„Na první pohled nás čeká velmi dobrý a těžko predikovatelný fight,“ říká Cormier. „Blachowiczovi se nedostává takového uznání, jaké si zaslouží, ačkoliv porazil každého, koho musel, aby se dostal až k mistrovskému titulu. A to i navzdory tomu, že byl kolikrát považován za outsidera,“ poznamenával.

Výhodu však bude držet jeho soupeř. „Israel Adesanya bude držet trumfy, co se týká rychlosti. A nejen jí, on těch chyb v boji dělá strašně málo, aby z toho mohl Jan těžit. Pokud bude Izzy bojovat jako doposud, kdy si bude hlídat distanc a určovat tempo boje, dokáže se tak vyvarovat i brutální Blachowiczově síle. A když se jí vyhne, měl by vyhrát,“ předpovídal Cormier.


Další články

Čtvrtá porážka v řadě a pád žebříčkem. Adesanya čelí nejtvrdším otázkám kariéry

Israel Adesanya už není nedotknutelnou ikonou střední váhy, ale veteránem, kolem něhož sílí nepříjemná otázka: má ještě smysl pokračovat? Po porážce s Joem Pyferem se bývalý šampion propadl v žebříčku až na deváté místo a do veřejné debaty naplno vstoupil i Michael Bisping, podle něhož by možná bylo lepší, kdyby už slavný Nigerijec zavřel kariéru.  

Čtvrtá porážka v řadě a pád žebříčkem. Adesanya čelí nejtvrdším otázkám kariéry