Sleduj nás

Daniel Cormier: Moje jméno je definicí nejlepšího MMA zápasníka těžké váhy celé historie

Daniel Cormier: Moje jméno je definicí nejlepšího MMA zápasníka těžké váhy celé historie

Když kočky nejsou doma, myši mají pré. Doposud téměř neomylný UFC šampion těžké váhy Daniel Cormier věří, že se tu ještě nenašel nikdo, kdo by dosahoval jeho schopností. Své tvrzení zaměřil hlavně na těžkou váhu, kde oficiálně ještě neprohrál. Ačkoliv je tu jeden člověk, co by ho mohl vyvést z omylu…

DC má ve své kariéře jednu velkou skvrnu, které si je on sám vědom a kupodivu si ji také veřejně přiznává: „Mám-li si napravit reputaci v polotěžké váze, měl bych tam Jonese aspoň jednou porazit.“ Co je však podstatné, polotěžká váha je domovem „Jonnyho Bonese“ a ten do svého teritoria jen tak někoho nepustí. Totéž platilo v minulosti a nic se na tom nemění ani nyní, kdy vůbec nikdo nedokáže v této kategorii dosáhnout jeho kvalit.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Pokud se ovšem zaměříme čistě na těžkou váhu, tam DC věří, že přemožitele nenajde. „Všechno, co jsem ve své kariéře dělal, bylo tak moc spjato s Jonem Jonesem. Od té první porážky jsem chodil v jeho stínu a všichni na to poukazovali. Vše se ale změnilo dnem, kdy jsem si sáhl na pás šampiona těžké váhy. V ten moment jsem pochopil, že tohle je moje kategorie, tady jsem králem já a nikdo lepší tu není,“ svěřoval se brzy čtyřicetiletý zápasník pro UFC.com.

„Cítím se skvěle. Když se podívám na žebříček pound-for-pound, kde jsem před Jonesem, tak opravdu cítím velké zadostiučinění. V několika zápasech jsem dokázal, čeho jsem schopen. Tento žebříček to jenom potvrzuje,“ pokračoval Cormier ve svém vysvětlování. „Byl jsem šampionem dvou váhových divizí, kdo tohle může říct? Já jsem nejlepší pound-for-pound zápasník a zároveň jsem i definicí nejlepšího bojovníka těžké váhy celé historie,“ dodával.Další články