Sleduj nás

Dana White ukázal na nejlepší pérovou váhu všech dob. McGregor, Aldo i Volkanovski ostrouhali

Dana White ukázal na nejlepší pérovou váhu všech dob. McGregor, Aldo i Volkanovski ostrouhaliFOTO: UFC

Dojde-li řeč na to, kdo je nejlepší pérovou vahou všech dob, většina lidí zmíní Josého Alda nebo Alexandera Volkanovskiho. Dana White je však odlišného názoru.

Divize do 65,8 kilogramů čítá několik zajímavých jmen, jimž momentálně kraluje španělský bijec Ilia Topuria. Ten ve svém posledním zápase přemohl bývalého šampiona Alexandera Volkanovskiho, kterému tak přeťal dlouhých 13 zápasů trvající vítěznou šňůru (v rámci pérové váhy).

Udržet si třináct zápasů v UFC neporazitelnost, to je něco naprosto mimořádného. Na takovéto číslo dosáhlo jen pár vyvolených, jako jsou Demetrious Johnson, Georges St.Pierre, Kamaru Usman, Jon Jones, Khabib Nurmagomedov či nyní Islam Makhachev.


Mít takovou sérii vás nepochybně řadí mezi smetánku a dává vám to vstupenku do Síně slávy UFC. Když byl ale šéf celého MMA kolosu tázán, kam Volkanovskiho z toho historického hlediska řadí, tak všechny posluchače udivil svou odpovědí.

Dobrý, ale ne nejlepší

„Volkanovskiho obecně uznávám. Je to skvělý kluk, se kterým vždy byla radost spolupracovat, ale za sebe musím říct, že patrně nejlepší pérovou vahou všech dob je stále Max Holloway,“ překvapil Dana White. Zejména proto, že Volkanovski Hollowaye za svou kariéru ne jednou, ale rovnou třikrát porazil. Dvakrát sice velmi těsně na body, ale i tak.


„V celkovém součtu jde o to, jakým soupeřům jste čelili, jak jste působili v kleci a jak jste přijímáni fanoušky. A Max je dle mého tím nejvíce oblíbeným bojovníkem široko daleko. Lidé ho milují a on jim tu lásku vrací. Vyjma zápasů s Alexem vždy předvedl prvotřídní show a je těžké ho za jeho přínos pro tuto hru neuznávat,“ velebil White svoji hvězdu, která se nyní přesouvá do lehké váhy, kde bude čelit Justinovi Gaethjemu.

„Věřím tomu, že se Max může s Justinem měřit. Je to GOAT pérové váhy, který mě už nejednou mile překvapil. Těším se a jsem zvědavý, co předvede příště,“ uvedl White na tiskové konferenci, jež předcházela turnaji UFC 300.


Další články