Sleduj nás

Dana White odhalil, co udělá pro Jonese, aby pečetil jeho historický status

Dana White odhalil, co udělá pro Jonese, aby pečetil jeho historický statusFOTO: UFC

Dana White hodlá pro Jona Jonese udělat něco, co ještě pro nikoho neudělal. A to i navzdory bojovníkově dopingové minulosti.

Psal se nám rok 2009, kdy se Jon Jones v rámci svého čtvrtého zápasu v UFC střetl s Mattem Hamillem. Někteří na tento duel ještě pamatují a druzí si jej minimálně zkoukli ze záznamu.

Jon měl jako prakticky v každém svém boji herní převahu, kterou však tentokrát i kvůli své mladistvé horlivosti přetavil v sérii nepovolených úderů, za něž byl následně diskvalifikován. Takto se zrodila jediná jeho kariérní prohra, která špiní jeho jinak bezchybný MMA rekord.


Dana White: Jones nikdy poražen nebyl

Neznalý člověk nebere ohled na skutečnost, jak k takové prohře došlo. Navíc i taková skvrnka znamená, že váš rekord již není perfektní, a to je něco, co se Dana White snaží a bude snažit změnit.

„Zcela upřímně říkám, že Jon Jones nikdy neprohrál. Podívejte se na borce, jakým čelil, a všechny je přemohl. A pak je tu s prominutím nějaký Matt Hamill, který drží nad GOATem výhru…,“ spílal White před novináři na tiskové konferenci, kde se bavil o Jonově dalším zápase.


„Aby bylo jasné, Jones je GOAT. On je tím absolutně nejlepším MMA bojovníkem celé historie a tahle jedna prohra jeho skóre špiní. Proto říkám, že se pokusím udělat vše, abych ho té prohry zbavil,“ slíbila hlava UFC.

Snadné to však nebude

„Bohužel finální rozhodnutí nezávisí jenom na mně, přesto věřím, že mohu mít nějaký vliv. Jones si zaslouží, aby měl skóre 27-0, možná i 28-0. Však toho Hamilla porazil. Kdyby to tehdy rozhodčí zastavil včas, nikdy by k té diskvalifikaci nedošlo. Rozhodčí tomu duelu dal delší průběh, než si vyžadoval,“ vzpomínal White.

„Když Jones porazil (Ciryla) Ganea, potvrdil tím svůj historický status. A ten status by byl ještě čistší, kdyby jej nešpinila ta jedna porážka,“ konstatoval White, který očividně nebere ohledy na Jonesovu dopingovou minulosti, kterou mu pro změnu zase mnoho dalších vlivných lidí nedokáže odpustit.Další články