Sleduj nás

Dan Hardy vysvětluje, proč se Jon Jones v těžké váze nechytí

Dan Hardy vysvětluje, proč se Jon Jones v těžké váze nechytíFOTO: UFC

Jon Jones strávil tři roky přípravou na přesun do těžké váhy, kde ho hned na úvod bude čekat souboj proti papírově nejtěžšímu možnému soupeři – Cirylu Ganeovi.

Oba borci jsou známí díky svému pokročilému bojovému IQ, ale jen jeden z nich je přirozenou těžkou vahou, zato druhý se do nejvyšší hmotnostní kategorie musel propracovat pravidelným zvedáním činek.

Ač je Jon „Bones“ Jones nezpochybnitelnou MMA legendou, jeho úspěchy pochází z divize do 93 kilogramů, nezkušenost z vyšší hmotnostní kategorie by se hned při jeho debutu v těžké váze mohla projevit.


„Tohle je prostě nová úroveň, a pokud se člověk přesouvá na novou úroveň, tak nikdy nevíme, jak se s ní popasuje, až dokud ho tam neuvidíme. To není žádná věda, tohle je holý fakt,“ chopil se slova bývalý zápasník a nynější analytik Dan Hardy.

„Co mi přijde, a je to jen můj názor, tak Jon těžil hodně ze svých fyzických parametrů, které uměl skvěle využít v divizi polotěžké váhy. On má přírodní fyzickou stavbu na tu kategorii, díky čemuž měl skvělý pohyb. Jak ale přejde výše, tak zpomalí, a to výrazně. Navíc neví, jako to je dostat ránu tam,“ spekuluje.


„Takový Daniel Cormier by Jonese v těžké váze uválel, ale v polotěžké se jeho fyzickým parametrům nemohl vyrovnat. Osobně se domnívám, že s Cirylem Ganem to bude podobné. Ten akorát nevyužije svého wrestlingu, ale na tu hmotnost má skvělý pohyb, proto Jonese předčí,“ míní Hardy.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články