Sleduj nás

Dám McGregorovi šanci, aby bojoval o můj opasek, oznámil šampion. Má jen jednu splnitelnou podmínku

Dám McGregorovi šanci, aby bojoval o můj opasek, oznámil šampion. Má jen jednu splnitelnou podmínkuFOTO: UFC

Leon Edwards velice rád otevře Conoru McGregorovi svou náruč a nechá ho zabojovat o velterový opasek.

Dlouhá léta byl nejlepší velterovou vahou Kamaru Usman, než si na něho vyšlápl právě zmíněný Leon Edwards. Ten stihl porazit jak obávanou „Nigerijskou noční můru“, tak i amerického patriota Colbyho Covingtona, díky čemuž umlčel všechny kritiky.

Momentálně na Edwardse čeká povinná obhajoba proti Belalu Muhammadovi, se kterým se střetne 27. července na turnaji UFC 304 v Manchesteru. Již teď s předstihem však věří, že svou práci zvládne a že následně bude v boji o titul připravený přivítat další jméno.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Belal Muhammad není špatný bojovník, ale upřímně mi přijde, že je příliš snadné ho trefit. Také bych se nebál říct, že měl při své cestě vzhůru štěstí, jelikož porazil soupeře, co se mu v zápase zranili, viz zrovna takový Gilbert Burns,“ pravil Edwards s ohledem na svou nadcházející zkoušku.

„Cítím, že ho porazím. Má teď sice nějakou vítěznou šňůru, určitě se ve své kariéře posunul a je na tom lépe, než byl před třemi, čtyřmi či pěti lety, ale všichni i tak vědí, že rozhodně nedosahuje mé úrovně. Počkejte na červenec a rád vám to ukážu,“ vzkázal prostřednictvím serveru MMA Fighting.


Následně přišlo téma i na další obhajobu. Do popředí žebříčku velterové váhy se řadí například takový Shavkat Rakhmonov, ovšem Edwards má v hledáčku ještě někoho jiného.

„Ať si za mnou přijde klidně Conor McGregor. Jestli chce, já mu tu šanci dám. Pokud teď porazí Michaela Chandlera, protože bez té výhry by to nešlo, tak klidně může přijít za mnou. Ať se pokusí být tím prvním, kdo vyhraje tituly ze tří hmotnostních divizí… Jo, Conor McGregor letos v listopadu v Madison Square Garden (New York), to mi zní dobře,“ usmíval se Edwards.

Dvaatřicetiletý šampion tak nepochybně touží po životní výplatě, kterou by za zápas s McGregorem obdržel. Koneckonců peníze jsou hlavním důvodem, proč se lidé nejen tomuto sportu věnují. A také je nutné říct, že Edwards je díky svému stylu jediným z předních velterových bojovníků, které by Conor mohl zdolat. Proto by tento prozatím potenciální zápas přinesl velké napětí.Další články