Sleduj nás

Dagestánci určují směr dnešní doby, na jejich styl boje se nenajde recept, domnívá se slavný trenér

Dagestánci určují směr dnešní doby, na jejich styl boje se nenajde recept, domnívá se slavný trenérFoto: Bellator MMA

Dagestánský wrestling je údajně momentálně tou nejúčinnější zbraní v MMA. Co nevidět se to promítne i na výsledcích.

Nejen v UFC, ale ve světě obecně se začíná množit skupina ruských a pak hlavně dagestánských bojovníků, kteří se pyšní víceméně tím stejným bojovým stylem, minimálně pak jeho základy. Jde o tzv. řetězový wrestling, jenž nám v celé své kráse nejlépe ukázal dnes už vysloužilý šampion Khabib Nurmagomedov.

Mnozí zápasníci se mezi sebou liší, spousta z nich tu techniku musí ještě vypilovat k dokonalosti, ovšem pravdou je, že tahle skupinka se ve světě bojových sportů neztrácí, ba naopak, opanovává šampionské příčky.


„Dagestánský wrestling je budoucností MMA. Je to velmi nepříjemný a futuristický styl. Trenér jako já, který si všímá všech detailů, musí uznat tuhle kvalitu. Podle mě je to ten nejdokonalejší styl, který aktuálně lze používat. Dozajista je to základní kámen veškerého úspěchu,“ rozpovídal se Eugene Bareman, trenér šampiona Israela Adesanyi, pro Submission Radio.

„Tohle je ten důvod, proč Khabib vycházel ze zápasů bez zranění a proč působil tak dominantně. Ostatní zápasníci hrají více vabank, riskují zranění a poškozují si mozky. To Dagestánci vás stáhnou na zem, kde vás totálně vyšťaví a nic vám nedovolí. Věřím tomu, že než se na to najde nějaká úspěšná obrana, což nemusí být vůbec brzo, budou Dagestánci vládnout světovému MMA,“ vyřkl svou predikci.


Dodejme si, že to vskutku není náhoda. Khabiba známe všichni. Po jeho stopách se však vydal Islam Makhachev, jenž je aktuálně šampionem lehké váhy UFC. V bantamové váze UFC pro změnu působí Umar Nurmagomedov, který útočí na špičku divize. V lehké váze Bellatoru je šampionem Usman Nurmagomedov a další kvalitní borci přicházejí. 

Zdroj: UFC, Submission Radio


Další články