Sleduj nás

Covington: Nejdřív vyklepu Edwardse a pak hned McGregora. Bude to největší zápas všech dob

Covington: Nejdřív vyklepu Edwardse a pak hned McGregora. Bude to největší zápas všech dobFOTO: UFC

Colby Covington potvrzuje svoji účast v titulovém boji proti Leonu Edwardsovi a rovnou se dívá i za něj.

Hovoří se totiž o tom, že pokud Conor McGregor vyhraje svůj comeback fight proti Michaelu Chandlerovi, zajistí si tím titulovou příležitost. A pokud na trůnu velterové váhy bude sedět člověk, jako je Colby Covington, tak Conora v bitvě o pás přivítá s otevřenou náručí.

„Myslím si, že k tomu zápasu dojde,“ řekl Covington v Submission Radiu. „Nejdřív vyklepu toho sójového kluka (Leona Edwardse) a potom dám příležitost McGregorovi, který je druhou největší hvězdou organizace. Hned po mně,“ sdělil.

Colby i Conor jsou dva proslulí trashtalkeři, jejichž rozhovory a tiskové konference by si nikdo nenechal ujít. Pro mnohé fanoušky je boj takovéto velikosti splněným snem.

„Upřímně si myslím, že my dva jsme schopni udělat historicky ten největší zápas MMA. Dva miliony PPV jsou naprostou jistotou. Nikdo by si to nenechal ujít… Samozřejmě, McGregor jako bojovník pro mě není soupeř a do svého odkazu výhru nad ním nepotřebuji, ale půjdu do toho už jen kvůli velikosti toho souboje,“ odsouhlasil Covington.


Teď už vše tedy záleží na osudu, zdali k nám bude přívětivý. Colby se střetne s Leonem Edwardsem někdy v létě, patrně v červnu nebo červenci, zatímco Conor bude bojovat s Michael Chandlerem až na podzim – zatím nás vše odkazuje na říjen. Kdyby šlo vše dobře, závěr roku by mohl být velkolepý.

Porazí McGregor Chandlera?

Aby si Notorious zajistil titulovou šanci, musí nejprve vyhrát. Jak ovšem dopadne jeho nadcházející zápas s Michaelem Chandlerem? To se pokusil zanalyzovat Dustin Poirier.

„To se nedá takhle snadno říct. Jak vstoupíte do klece, je to vždy 50 na 50 a v tomto případě tomu nebude jinak. Dost bude záležet na jejich formě i taktice, se kterou do zápasu vstoupí,“ prozradil Poirier ve Weighing In podcastu.


„Chandler je tím typem fightera, který potřebuje využívat explozivní pohyby. Conor na druhou stranu míval vždy skvělé načasování, a pokud mu tato vlastnost zůstala, tak věřím, že Chandlera trefí. A jak ho trefí, může vyhrát,“ líčil.

„Také je třeba brát v potaz, že to bude bitva na pět kol. Pokud Chandler bude taktizovat, může to klidně v úvodu vzít na zem, wrestling na to má. A jak Conora unavíte, seberete mu 50 % jeho hlavní zbraně, díky které je tak nebezpečný,“ analyzoval.

„Takže za mě je to pořád boj 50 na 50, i když se o něco více přikláním na stranu Conora, který má to skvělé načasování. Chandlera je poměrně lehké zasáhnout, ale také musím říct, že je i dost odolný. Uvidíme, jakou taktiku zvolí,“ dodal Poirier.


Další články