Sleduj nás

Costa: Adesanya musí prokázat, že je tak dobrý, jak si o sobě myslí

Costa: Adesanya musí prokázat, že je tak dobrý, jak si o sobě myslí

Druhý vrchní vyzyvatel ze střední váhy UFC Paulo Costa (13-0) věří tomu, že současný šampion Israel Adesanya (18-0) ještě neukázal dost, aby naplnil „hype“, které kolem něho koluje.

Na nigerijského mistra z hmotnostní kategorie do 84 kilogramů čeká již tento víkend vůbec první obhajoba. K té se dostaví nejen jako držitel pásu, ale zároveň jako někdo, kdo doposud nepoznal hořkost porážky. Soupeřem mu bude dvaačtyřicetiletý veterán Yoel Romero (13-4).

Dana White nazval Adesanyu novým Conorem McGregorem. Soudí tak nejen dle jeho dovedností, ale i podle toho, jak svým sebevědomím dokáže strhnout publikum. Paulo Costa ovšem tuto sebejistotu považuje za přehnanou a šampiona varuje, aby si raději dával pozor na pusu.


„Ještě nám toho musí hodně ukázat,“ reagoval Costa na dotaz, zdali se může nigerijský bojovník stojící na nejvyšší příčce střední váhy považovat za nejlepšího. „Nemluvě o tom, že ještě nebojoval ani se mnou, tak nikdo neví, jestli dokáže přemoct Yoela Romera,“ přidával.

A Romero prahne po krvi. Pomalu nikdo nečekal, že takovou příležitost dostane, neboť má na kontě dvě bodové porážky v řadě. Přesto se díky několika šťastným faktorům dostal k titulovému boji. Robert Whittaker tohoto Božího vojáka dokonce přirovnal k někomu, kdo sice nebojuje nějak technicky, zato má ale nejtvrdší ránu v celé divizi.


„Já jsem Yoela porazil, dokáže to ovšem i Adesanya?“ zpochybňuje Costa. „Každý to chce vidět, protože je to nepříjemný týpek. A i když Adesanya tvrdí opak, tak věřím, že to uvnitř tuší. Každopádně já tam přijdu a budu se dívat,“ uzavřel brazilský válečník, jenž očekává, že se následně utká s vítězem.


Další články