Sleduj nás

Cormier vzpomínal na moment, kdy šéfa UFC rozžhavil doběla. Řekl si totiž o vyšší mzdu

Cormier vzpomínal na moment, kdy šéfa UFC rozžhavil doběla. Řekl si totiž o vyšší mzdu

Šéf UFC Dana White je v posledních dnech pod velkým tlakem, který k němu doléhá z řad fighterů, jež si žádají o vyšší výplatu. A jeho náladě určitě nepřidá ani právě odhalený příběh, s nímž přišel Daniel Cormier.

Bývalý šampion dvou váhových divizí se svěřil s tím, že když přicházel do UFC, tak měl určitou představu o tom, kolik si bude vydělávat. Jenže ta představa byla poměrně daleko od „kruté“ reality.

„Když jsem jednal s UFC poprvé, chtěl jsem více peněz. Ve Strikeforce jsem pobíral 60 a 60 tisíc dolarů (za účast a za případnou výhru) a v UFC jsem si řekl o 100 a 100,“ uvedl Cormier v podcastu u Ariela Helwaniho.


Daniel Cormier vzpomínal na moment, kdy šéfa UFC rozžhavil doběla

„Sešli jsme proto s Danou Whitem a Lorenzem Fertittou, a když jsem jim řekl svou představu, tak se Dana naštval. Ale fakt hodně, začal křičet jako zblázněný. Byl vzteky úplně bez sebe. Sdělil mi, že takovou pálku mi dát nemůže, že neví, co ode mě může očekávat,“ vyprávěl.


„Nedohodli jsme se, tak jsem chtěl odejít, když v tom mi Lorenzo říká, že se mi ozvou. Dana byl v té chvíli nepříčetný. A mezitím, co jsem byl na letišti, mi Lorenzo opravdu zavolal a my se dohodli na částce, která mi přišla férová. Nedostal jsem sice nabídku na 100 a 100, ale nějak 80 a 80, s čímž jsem byl v pohodě,“ dodával Cormier.

A podobné potíže nyní v UFC řeší stabilní opory, jako jsou Jon Jones nebo Jorge Masvidal, s nimiž UFC po konci koronavirové krize určitě bude ještě vyjednávat. 


Další články