Sleduj nás

Cormier: Miocic mě píchl do oka, nic jsem na něj neviděl. Prohra mě se*e, ale vypořádám se s ní

Cormier: Miocic mě píchl do oka, nic jsem na něj neviděl. Prohra mě se*e, ale vypořádám se s ní

Jeden velký sen Daniela „DC“ Cormiera (22-3) se během časného nedělního rána definitivně potopil.

Bývalý šampion dvou váhových divizí podruhé za sebou nestačil na nynějšího těžkotonážního krále Stipeho Miocice (20-3), jemuž podlehl po pěti kolech jednomyslným rozhodnutím na body.

„DC“ nás před zápasem všechny balamutil tím, že do utkání vstoupí coby jako ryzí wrestler, jenž bude nonstop soupeři skákat po noze a následně tahat hru na zem. Nic z toho jsme však neviděli. Pokud někdo získával cenné sekundy v pozici, z níž mohl kontrolovat zápas, tak to byl právě Stipe. Jinak se duel nesl celou dobu v postoji.


Daniel Cormier zhodnotil svou prohru v UFC

I navzdory tomu, že vše dospělo až do bodového rozhodnutí, nechybělo moc a výsledek se mohl přehoupnout jak na jednu, tak i druhou stranu. Oba bojovníci několikrát přesně zasáhli svůj cíl, ačkoliv je nutné přiznat, že právě Miocic pálil častěji.


Ke klíčovému okamžiku došlo ve třetím kole. Při výměně úderů se Stipeho prsty zabořily do Cormierova levého oka, čehož si sudí nevšiml. Domníval se, že šlo totiž o čistý úder, a tak nechal boj pokračovat. Za své chybné rozhodnutí se po duelu omluvil.

„Jen se na to oko podívejte, vůbec nic jsem neviděl!“ uvedl během pozápasového rozhovoru „DC“. „Všechno je pro mě černé, na své levé oko nic nevidím. Řekl jsem to rozhodčímu a ten si myslel, že šlo o čistý úder. Po souboji se mi sice omluvil, ale to už bylo pozdě… Co se dá dělat,“ mrzelo ho.

Stipe Miocic se stal šampionem UFC


„Stipe předvedl dobrou práci. Několikrát mě držel na pletivu, a to si myslím, že ve finále rozhodlo,“ domníval se Cormier. „Výsledek mě sere. Mám na kontě dvě porážky v řadě. Rozhodně to není takový konec, jaký bych si představoval, ale nějak se s tím vypořádám,“ naznačoval, že se skutečně jedná o závěr kariéry.

„Chtěl bych bojovat pouze o tituly, ovšem nevěřím tomu, že v nich ještě budu moct figurovat,“ dodával Cormier, ve kterém stále hoří jakási touha v rámci bojových sportů ještě něco dokázat. Patrně si vše bude muset nechat proležet v hlavě. A času na to bude mít dost. V nemocnici bylo zjištěno, že má „DC“ poraněnou oční rohovku. Ta se prý obejde zatím bez operace, ovšem situace se bude muset pravidelně monitorovat. 


Další články